POMORSKIE SZLAKI KAJAKOWE
Przenoska kajakowa w Grzybowskim Młynie

Przenoska kajakowa w Grzybowskim Młynie

Przenoska kajakowa w Grzybowskim Młynie to ostatni zrealizowany przez Gminę Kościerzyna element w projekcie Pomorskich Szlaków Kajakowych „Górna Wda”.

Jednocześnie bardzo ważny i można rzec: newralgiczny. Jeszcze w zeszłym roku kajakarze płynąc rzeka Trzebiochą musieli wyciągać kajaki na teren Lasów Państwowych, następnie przechodzić przez drogę na teren Zakładów Rybackich Wdzydze i tam w przy zniszczonym pomoście wodowali kajaki między budynkami gospodarstwa rybackiego. Teraz droga do przeniesienia kajaka skróciła się z ponad 110 metrów do zaledwie 40 metrów. Co ważne: szlak komunikacyjny prowadzi teraz przez teren niezależny od podmiotów prywatnych, nie zakłóca ich pracy i nie stwarza okazji do pozostawienia na ich terenie śmieci.

Przenoska kajakowa w Grzybowskim Młynie I Pomorskie Szlaki Kajakowe

Nowa infrastruktura kajakowa składa się z: pomostu dla wysiadających z kajaka, suszarek do kajaków, utwardzenia i obudowy toalety przenośnej, zejścia po schodach wraz ze ślizgiem dla kajaków, ławostołów i wiaty dla odpoczywających oraz pomostu dla wsiadających do kajaków i płynących dalej. Postawione zostały również: znaki wodne i drogowe, koła ratunkowe, kosze na śmieci, ogrodzenie i tablicę informacyjno – promocyjną z opisem, szlaków kajakowych.

Z pewnością  przenoska w Grzybowskim Młynie będzie sporym ułatwieniem dla kajakarzy płynących rzeką Trzebiochą, ale też kluczowym punktem etapowym spływów do Loryńca czy Wdzydz.

Przenoska kajakowa w Grzybowskim Młynie I Pomorskie Szlaki Kajakowe

 

Zamierzenie  zostało zrealizowane w ramach  projektu „Pomorskie Szlaki Kajakowe – Górna Wda” objętym współfinasowana ze środków unijnych w ramach RPO WP 2014 – 2020.

Inspirator i koordynator Przedsięwzięcia „Pomorskie Szlaki Kajakowe” – Departament Infrastruktury – KONTAKT 

Dowiedz się więcej

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Departament Turystyki pod numerem 58 326 83 50
lub adresem e-mail dt@pomorskie.eu

Adres siedziby

Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego
Departament Turystyki
ul. Augustyńskiego 2
80-819 Gdańsk