POMORSKIE SZLAKI KAJAKOWE
24 km Motławą do Suchego Dębu

24 km Motławą do Suchego Dębu

Szlak Motławy to potencjalny kierunek dla kajakarzy poszukujących spływów w pobliżu Trójmiasta.

Rzeka, która swe źródła ma w okolicach Tczewa, płynie przez dość jednostajny krajobraz niziny żuławskiej, a widoki częściowo ograniczają wysokie wały przeciwpowodziowe. Mimo to znajduje się na niej sporo urokliwych miejsc, a woda w rzece jest całkiem czysta.

Przystań kajakowa Suchy Dąb I Pomorskie Szlaki Kajakowe

Motława ma też unikalną zaletę, bardzo wolny i niemal niewyczuwalny nurt, który sprawia, że można nią pływać w obu kierunkach. Pozwala to na planowanie jednodniowych spływów w górę rzeki i powrót do Gdańska lub weekendowych wycieczek z noclegiem przy urokliwie położonych przystaniach.

W kilku miejscowościach: Krępiec, Dziewięć Włók, Mokry Dwór, Lędowo, Wróblewo i Suchy Dąb urządzono funkcjonalne przystanie kajakowe. Ta ostania jest miejscem rekomendowanym  jako początek  lub koniec spływów Motławą.

Przystań kajakowa Suchy Dąb I I Pomorskie Szlaki Kajakowe

Przystań kajakowa w Suchym Dębie to miejsce, które nie tylko umożliwia łatwiejszy dostęp do rzeki Motławy, ale także stanowi centrum spotkań dla wszystkich, którzy kochają spędzać czas na świeżym powietrzu i cenią sobie aktywność na łonie natury.

Przystań kajakowa w Suchym Dębie oferuje wiele atrakcji m.in. przepiękne otoczenie przyrodnicze – oprócz rzeki wyeksponowany został stary i okazały dąb szypułkowy oraz zabytkowy kościół.  Sam obiekt został wyposażony w pomost drewniany z trapem zejściowym na pływakach, wiatę drewnianą, ławostół, stojaki do suszenia kajaków, kosze na śmieci oraz osłonę przenośnego sanitariatu.

Wykonano również ciągi komunikacji pieszej, samochodowej oraz miejsca postojowe.  Obiekt został oznakowany zarówno od strony wody jak i drogi. Warto wspomnieć, że jest to druga przystań kajakowa w gminie Suchy Dąb, która powstała przy wsparciu środków UE z RPO WP 2014 – 2020 w ramach projektu „Pomorskie Szlaki Kajakowe – Szlak Motławy i Martwej Wisły”.

Dowiedz się więcej

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Departament Turystyki pod numerem 58 326 83 50
lub adresem e-mail dt@pomorskie.eu

Adres siedziby

Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego
Departament Turystyki
ul. Augustyńskiego 2
80-819 Gdańsk