POMORSKIE SZLAKI KAJAKOWE
Pogorzała Wieś na szlaku kajakowym rzeki Nogat

Pogorzała Wieś na szlaku kajakowym rzeki Nogat

Gmina Miłoradz wybudowała przystań kajakową we wsi Pogorzała Wieś. Obiekt stanowi uzupełnienie sieci przystani dla kajaków i małych łodzi na szlaku rzeki Nogat, szczególnie pomiędzy Białą Górą i Malborkiem.

Gmina Miłoradz w ramach projektu „Pomorskie Szlaki Kajakowe  – Kajakiem przez Żuławy” w partnerstwie z Miastem Malbork oraz Gminami Nowy Dwór Gdański, Stegna, Stare Pole i Nowy Staw wybudowała przystań kajakową we wsi Pogorzała Wieś. Obiekt stanowi uzupełnienie sieci przystani dla kajaków i małych łodzi na szlaku rzeki Nogat, szczególnie pomiędzy Białą Górą i Malborkiem.

W skład powstałej przystani wchodzi pomost pływający w kształcie litery „ I” zakotwiony przy pomocy pali wbitych w dno, wiata z ławostołem, kosze na śmieci, miejsce na ognisko oraz stojak na rowery na 5 miejsc.

Pogorzała Wieś przystań, Pomorskie Szlaki Kajakowe

Pomost na wodzie znacznie ułatwi życie kajakarzom. A o całym przedsięwzięciu można przeczytać także na miejscu, dzięki przejrzystej tablicy informacyjno-promocyjnej.

Inwestycja została współfinasowana ze środków unijnych z RPO WP 2014 – 2020. Z pewnością obiekt ten przyczyni się do zapewnienia wypoczynku mieszkańcom, a turystom na bezpieczny postój podczas spływów kajakowych szlakiem Nogatu.

Dowiedz się więcej

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Departament Turystyki pod numerem 58 326 83 50
lub adresem e-mail dt@pomorskie.eu

Adres siedziby

Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego
Departament Turystyki
ul. Augustyńskiego 2
80-819 Gdańsk