POMORSKIE SZLAKI KAJAKOWE
Nad jeziorem Jesień w Łupawsku powstała stanica kajakowa

Nad jeziorem Jesień w Łupawsku powstała stanica kajakowa

W ramach projektu „Pomorskie Szlaki Kajakowe – Przystań kajakowa i miejsce początkowe spływów Łupawą w Łupawsku nad Jeziorem Jasień” firma ekajaki.pl Andrzej Tenderenda stworzyła kompleks rekreacyjny z przystanią wodną (kajakową, żeglarską).

Przedmiotem projektu  było wykonanie ogólnodostępnej infrastruktury, pozwalającej na wygodne rozpoczynanie spływów kajakowych na rzece Łupawie od miejscowości Łupawsko. W bezpośredniej bliskości przystani (poza zakresem projektu) powstała również baza kajakowa firmy ekajaki.pl oraz wypożyczalnia sprzętu wodnego, jak też miejsce do biwakowania i parking.

Łupawsko przystań, Pomorskie Szlaki Kajakowe

Zrealizowana inwestycja obejmowała zagospodarowanie brzegu jeziora Jasień, wybudowanie pomostu oraz slipu, miejsc odpoczynku i rekreacji (wiaty, ławostoły), suszarek na kajaki, budynku zaplecza przystani z sanitariatami i koszami na śmieci, oświetlenia i systemu monitoringu terenu, ciągów pieszych oraz wykonanie oznakowania wodnego. Stanica została również dostosowana  do potrzeb dla osób niepełnosprawnych.

Łupawsko przystań, Pomorskie Szlaki Kajakowe

Wsparcie inwestycji w ramach przedsięwzięcia strategicznego „Pomorskie Szlaki Kajakowe” pozwoliło na zagospodarowanie terenu  i realne wydłużenie szlaku kajakowego Łupawy aż do Łupawska, co z pewnością  zwiększy liczbę turystów w okolicy i podniesie jej atrakcyjność.  Projekt został objęty współfinansowaniem ze środków unijnych w ramach RPO WP 2014 – 2020.

Dowiedz się więcej

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Departament Turystyki pod numerem 58 326 83 50
lub adresem e-mail dt@pomorskie.eu

Adres siedziby

Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego
Departament Turystyki
ul. Augustyńskiego 2
80-819 Gdańsk