POMORSKIE SZLAKI KAJAKOWE
Gałąźnia Mała ważny punkt etapowy podczas długodystansowych spływów rzeką Słupią lub Kamienicą

Gałąźnia Mała ważny punkt etapowy podczas długodystansowych spływów rzeką Słupią lub Kamienicą

Szlak Słupi należy do najciekawszych tras kajakowych na Pomorzu. Zachwyca pięknem przyrody, widokiem cudownych krajobrazów oraz ekspozycją zabytkowych elektrowni wodnych.

O dużej wartości przyrodniczej rzeki Słupi może stanowić fakt, iż ponad 1/5 zlewni rzeki Słupi zajmuje Park Krajobrazowy Dolina Słupi. Ponadto na Słupi został ulokowany pod koniec XIX w. najstarszy działający do dnia dzisiejszego system hydrotechniczny w Europie. Sam szlak jest dobrze zagospodarowany dla potrzeb organizacji spływów kajakowych. Liczne przystanie i punkty etapowe umożliwiają organizację bezpiecznych spływów zaś dedykowana infrastruktura poprawia komfort wypoczynku.

Przystań Gałąźnia Mała I Pomorskie Szlaki Kajakowe

Jedna z nich jest przystań kajakowa w Gałąźni Małej rozbudowana przez gminę Kołczygłowy. Stanowi ona ważny punkt etapowy podczas długodystansowych spływów rzeką Słupią lub Kamienicą.

Przystań Gałąźnia Mała I Pomorskie Szlaki Kajakowe

Nowa infrastruktura została wyposażona w wiaty, dużą liczbę ławostołów, podest kajakowy, palenisko, suszaki na kajaki, plac i zatokę do manewrowania dla operatów kajakowych, ogrodzenie, kosze na śmieci, oświetlenie, stojaki na rowery i bramę wejściową. Ciągi komunikacyjne, miejsca postojowe i dojazd na teren obiektu zostały utwardzone kamieniem polnym. Przystań został oznakowana zarówno od strony wody jak i dojazdu, a na samym obiekcie posadowiono tablicę informacyjno – promocyjną, która prezentuje opis szlaku Słupi i Pomorskich Szlaków Kajakowych. Na przystani znajdują się również przenośne toalety i monitoring. To z pewnością małe rzeczy, ale jakże nieoceniona w przypadku osób udających się na wyprawy kajakowe.

Przystań Gałąźnia Mała I Pomorskie Szlaki Kajakowe

Infrastruktura zrealizowana w ramach projektu „Pomorskie Szlaki Kajakowe – Szlak Górnej Słupi” przy wsparciu środków UE z RPO WP 2014 2020.

Dowiedz się więcej

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Departament Turystyki pod numerem 58 326 83 50
lub adresem e-mail dt@pomorskie.eu

Adres siedziby

Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego
Departament Turystyki
ul. Augustyńskiego 2
80-819 Gdańsk