POMORSKIE SZLAKI KAJAKOWE
Przystań  Łupawsko – nowe miejsce kajakowe nad jez. Jasień

Przystań Łupawsko – nowe miejsce kajakowe nad jez. Jasień

W ramach Pomorskich Szlaków Kajakowych Gmina Czarna Dąbrówka zbudowała nad rzeką Łupawa nową przystań kajakową.

Szlak rzeki Łupawy to także jezioro Jasień, które jest największym akwenem w Parku Krajobrazowym „Dolina Słupi”. Zwykle spływy kajakowe rozpoczynają się na przystani kajakowej w Łupawsku, na lewym brzegu jeziora (km 99,0 + 0,8).

Szlak prowadzi przez jezioro pomiędzy jego wyspami oraz wąski przesmyk, który rozdziela jeziora Jasień Północny i Południowy. Warto skorzystać z rozbudowanej przystani w Łupawsku.

Przystań Łupawsko I Pomorskie Szlaki Kajakowe

Niezależnie od tego czy właśnie w tym miejscu zaplanuje się rozpoczęcie spływu kajakowego, to miejsce daje możliwość zrelaksowania się w wiacie z grillem przy wygodnych stolikach w przyjemnym cieniu drzew albo zorganizowania większego spotkania zapalonych kajakarzy pod przytulnym dachem wiaty. Pomost na wodzie oraz slip do wodowania kajaków znacznie ułatwi życie kajakarzom. A o całym przedsięwzięciu można przeczytać także na miejscu, dzięki przejrzystej tablicy promocyjnej.

Przystań Łupawsko I Pomorskie Szlaki Kajakowe

Inwestycja została współfinasowana ze środków unijnych ramach projektu „Pomorskie Szlaki Kajakowe – rzeka Łupawa – Gmina Czarna Dąbrówka”. Z pewnością obiekt ten przyczyni się do zapewnienia wypoczynku mieszkańcom, a turystom na bezpieczne wodowanie podczas spływów kajakowych szlakiem Łupawy.

Logotypy - Fundusze Europejskie, RP, UMWP, UE 2

Dowiedz się więcej

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Departament Turystyki pod numerem 58 326 83 50
lub adresem e-mail dt@pomorskie.eu

Adres siedziby

Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego
Departament Turystyki
ul. Augustyńskiego 2
80-819 Gdańsk