POMORSKIE SZLAKI KAJAKOWE
Końcowa przystań kajakowa na szlaku Łeby w miejscowości Gać 

Końcowa przystań kajakowa na szlaku Łeby w miejscowości Gać

W miejscowości Gać blisko 1 km od ujście rzeki Łeba do jez. Łebsko powstała końcowa przystań kajakowa.  

Wybudowana przystań znajduje się w międzywalu rzeki Łeby na terenie Słowińskiego Parku Narodowego tuż obok międzynarodowej trasy rowerowej EuroVelo10/13 . 

Gać przystań kajakowa I Pomorskie Szlaki Kajakowe

Lokalizacja Gać przystań kajakowa I Pomorskie Szlaki Kajakowe

W ramach zadania wykonano pomost kajakowy, schody terenowe, wiatę z ławo-stołem, ławki z oparciem, osłonę przenośną na toaletę, rynnę do wciągania kajaków, kosze na śmieci, zatokę postojową wraz z dojazdem. To także miejsce, gdzie wszyscy podróżujący mogą w komfortowych warunkach odpocząć a dla rowerzystów zainstalowany też przybornik rowerowy oraz stojaki.  Miejsce przystani zostało również oznakowane. 

Gać przystań kajakowa I Pomorskie Szlaki Kajakowe

Powstała infrastruktura  pozwala na bezpieczne i wygodne zakończenie spływu kajakowego, gdyż dalej jest już Jezioro Łebsko, gdzie wymagana jest zgoda na pływania kajakami.  W tym  przypadku potrzebnie jest zezwolenie Dyrekcji Słowińskiego Parku Narodowego, które wydawane jest dość rzadko i w  sytuacji, kiedy  na akwenie nie ma warunków wietrznych. Jezioro Łebsko jest zbiornikiem  o charakterze morskim,  na którym często pojawia się wysoka fala.

Inwestycja zrealizowana została z dofinansowaniem unijnym w ramach projektu „Pomorskie Szlaki Kajakowe – Rzeka Łeba – Uwolnij Energię Natury”.

Logotypy - Fundusze Europejskie, RP, UMWP, UE 2

Dowiedz się więcej

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Departament Turystyki pod numerem 58 326 83 50
lub adresem e-mail dt@pomorskie.eu

Adres siedziby

Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego
Departament Turystyki
ul. Augustyńskiego 2
80-819 Gdańsk