Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego

Międzynarodowy Dzień Przewodników Turystycznych obchodzony corocznie 21 lutego

Dołącz do obchodów Międzynarodowego Dnia Przewodników Turystycznych, który uroczyście świętujemy każdego roku 21 lutego! To wyjątkowa okazja, aby odkryć świat i swój region z prawdziwymi ekspertami.

Międzynarodowy Dzień Przewodników Turystycznych został ustanowiony w 1989 roku podczas III Konwencji Światowej Federacji Stowarzyszeń Przewodników Turystycznych (WFTGA), a od tego czasu stał się wydarzeniem, które celebruje znaczenie i rolę przewodników w podróżach.

Ideą tego dnia jest nie tylko docenienie pracy przewodników, ale także podkreślenie ich roli jako ambasadorów lokalnej kultury i dziedzictwa. Przewodnicy nie tylko oprowadzają turystów po atrakcjach, ale również przyczyniają się do budowania wizerunku miast i regionów, którymi się zajmują.

Przewodnik turystyczny to nie tylko osoba prowadząca wycieczkę, to także ekspert, który dzieli się wiedzą na temat historii, kultury i przyrody danego obszaru. Mając uprawnienia wydane przez odpowiednie władze, zapewniają niezapomniane doświadczenia turystyczne.

Historia Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego sięga lat 80. ubiegłego wieku, kiedy to podczas konwencji w Jerozolimie zrodziła się idea stworzenia federacji, której celem byłoby reprezentowanie i promowanie zawodu przewodnika turystycznego na skalę międzynarodową.

Dzisiaj, dzięki staraniom Światowej Federacji Przewodników Turystycznych, celebrujemy ten dzień na całym świecie. Jest to doskonała okazja, aby dołączyć do społeczności podróżujących, odkryć nowe miejsca pod opieką profesjonalnych przewodników i docenić ich nieoceniony wkład w przemysł turystyczny.

Dołącz do nas w świętowaniu Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego i odkryj podróżowania z prawdziwymi ekspertami!

Przewodnicy zapraszają do wspólnego świętowania. Sprawdź, gdzie odbędą się bezpłatne spacery w Pomorskie.

Dowiedz się więcej

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Departament Turystyki pod numerem 58 326 83 50
lub adresem e-mail dt@pomorskie.eu

Adres siedziby

Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego
Departament Turystyki
ul. Augustyńskiego 2
80-819 Gdańsk