Cavaliada Tour 2024 Sopot

Cavaliada Tour 2023/24 Sopot - największe jeździeckie wydarzenie w Pomorskiem

08.02.2024
Jacek Adamczewski
Jacek
Adamczewski
AUTOR
Jacek Adamczewski
Jacek
Adamczewski
08.02.2024

Już po raz trzeci mieszcząca się na granicy Sopotu i Gdańska Ergo Arena była areną zmagań jeźdźców z całego świata podczas III etapu prestiżowej imprezy halowej Cavaliada Tour 2023/24.

Cavaliada tworzy największy cykl zawodów jeździeckich w Polsce i tuż obok rozgrywanych latem zawodów CSIO, jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych imprez jeździeckich w Pomorskiem. Jednym z partnerów Cavaliada Tour Sopot jest Województwo Pomorskie.

Cavaliada Tour Sopot 2024

fot. UMWP

Cztery dni jeździeckich emocji

Podczas odbywającego się w dniach 1-4 lutego wydarzenia można było podziwiać konkursy w skokach przez przeszkody, powożeniu zaprzęgami parokonnymi, ujeżdżeniu oraz WKKW (Wszechstronny Konkurs Konia Wierzchowego).

Cavaliada Tour Sopot 2024

fot. UMWP

Szeroki zakres konkurencji

Sopocki program Cavaliady był tak skonstruowany, aby każdy dzień mógł dostarczyć innej cząstki jeździeckiego świata oraz pozwolić odkryć dotychczas nieznane konkurencje. Odwiedzający  Ergo Arenę w dniach trwania wydarzenia, mogli być świadkami takich konkursów jak: TRAF Eventing Tour, Konkurs Barier, ORLEN Driving Tour czy Speed & Music. Ten ostatni, rozegrany 2 lutego w kategorii 130 cm CSI2* o nagrodę Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy, pod patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka, wygrała Nadia Romaniecka na Lordzie Feinie.

Cavaliada Tour Sopot 2024

fot. UMWP

Nie tylko sportowe emocje

Sportowe zmagania zawodników na arenie wzbogacone były szeregiem atrakcji oraz pokazów dla publiczności, które są nieodłącznym elementem każdej Cavaliady. Ponadto, jednym z elementów tego niezwykłego, wydarzenia była Strefa Expo, która podobnie jak w ubiegłych latach cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Swoje produkty, w strefie tej zaprezentowały między innymi sklepy branżowe, a także producenci sprzętu, odzieży i akcesoriów związanych z jeździectwem.

Cavaliada Tour Sopot 2024

fot. UMWP

Dowiedz się więcej

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Departament Turystyki pod numerem 58 326 83 50
lub adresem e-mail dt@pomorskie.eu

Adres siedziby

Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego
Departament Turystyki
ul. Augustyńskiego 2
80-819 Gdańsk