Inauguracja obchodów Roku Mikołaja Kopernika na Pomorzu. Podpisano deklarację porozumienia i współpracy.

Inauguracja obchodów Roku Mikołaja Kopernika na Pomorzu. Podpisano deklarację porozumienia i współpracy.

Rok 2023 został ogłoszony przez Senat RP Rokiem Mikołaja Kopernika. Jego obchody w województwie pomorskim oficjalnie zainaugurowano 1 marca. Tego dnia w Hevelianum w Gdańsku odbyła się konferencja, podczas której podpisana została deklaracja porozumienia i współpracy w zakresie dalszego rozwoju Szlaku Kopernikowskiego.

2022 r. samorządy województw: pomorskiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego przystąpiły do wspólnego oznakowania oraz promocji Szlaku Kopernikowskiego. Jest to ponadregionalny szlak turystyczny, który prowadzi przez miejscowości związane z życiem i działalnością wybitnego astronoma. Na terenie naszego województwa przebiega m.in. przez Malbork, Sztum oraz Kwidzyn.

Zobacz: https://www.szlakkopernikowski.pl/pl/

Szlak kopernikowski

Kopernik wspiera markę turystyczną Pomorza

W środę, 1 marca 2023 r. odbyła się oficjalna inauguracja obchodów Roku Mikołaja Kopernika w województwie pomorskim. Najważniejszy punkt programu tego wydarzenia stanowiło podpisanie deklaracji porozumienia i współpracy w zakresie dalszego rozwoju Szlaku Kopernikowskiego w województwie pomorskim.

Pomorska część, Szlak kopernikowski

Wiecej na: https://pomorskie.eu/inauguracja-obchodow-roku-mikolaja-kopernika-na-pomorzu-podpisano-specjalne-porozumienie/

Dowiedz się więcej

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Departament Turystyki pod numerem 58 326 83 50
lub adresem e-mail dt@pomorskie.eu

Adres siedziby

Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego
Departament Turystyki
ul. Augustyńskiego 2
80-819 Gdańsk