Pomorskie Trasy Rowerowe na Pomorskim Forum Turystycznym

Pomorskie Trasy Rowerowe na Pomorskim Forum Turystycznym

Aktualny stan realizacji inwestycji rowerowych wspieranych przez Województwo Pomorskie jak i dalsze plany rozwoju w nowej perspektywie 2021-2027 został zaprezentowany samorządom, organizacjom i branży turystycznej jak branży na Pomorskim Forum Turystycznym na Kociewiu.

Branża turystyczna potrzebuje takich inicjatyw. To konkluzja uczestników Pomorskiego Forum Turystycznego, którzy nie kryli zadowolenia spotkania. Wydarzenie branżowe, w którym uczestniczyli przedstawiciele lokalnych organizacji turystycznych i członkowie PROT było okazją do poszerzenia wiedzy i zdobycia inspiracji, ale także przyniosło możliwość poznania nowych osób, wymiany doświadczeń i integracji środowiska.

Drugiego dnia goście mogli zapoznać się z kluczowymi wyzwaniami i zadaniami określonymi w strategii regionu pomorskiego na kolejne lata. Przedstawiła je Marta Chełkowska, prezes PROT i dyrektor Departamentu Turystyki, zachęcając do bliższej współpracy przedstawicieli samorządów i lokalnych przedsiębiorców.

Michał Bieliński, kierownik przedsięwzięcia strategicznego województwa pomorskiego Pomorskie Trasy Rowerowe, przedstawił obecny stan realizacji PTR, których realizacja kończyć się będzie w roku 2023. Przedstawiono także plany rozwoju sieci tras rowerowych w nowej perspektywnie 2021-2027 r.

POMORSKIE FORUM TURYSTYCZNE NA KOCIEWIU, prezentacja Pomorskich Tras Rowerowych

Uczestnicy forum poznali też obszary działania i cele programu Interreg South Baltic 2014-2020, w które krok po kroku odsłaniała Khrystyna Bosovych, kierownika projektów we Wspólnym Sekretariacie Programu Interreg Południowy Bałtyk. Dowiedzieli się także o nowej roli PROT jako koorynatora EUSBSR PA Tourism, a także o nowym produkcie PROT – jednodniowych wycieczkach w ramach Pomorskie Tours.

więcej na PROT
Tekst: PROT

Dowiedz się więcej

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Departament Turystyki pod numerem 58 326 83 50
lub adresem e-mail dt@pomorskie.eu

Adres siedziby

Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego
Departament Turystyki
ul. Augustyńskiego 2
80-819 Gdańsk