Pomorskie mapy rowerowe nagrodzone na 30-tym Ogólnopolskim Przeglądzie Książki Krajoznawczej i Turystycznej

Pomorskie mapy rowerowe nagrodzone na 30-tym Ogólnopolskim Przeglądzie Książki Krajoznawczej i Turystycznej

Seria map rowerowych "Pomorskie nieoczywiste i nieznane - odkrywaj na rowerze" zajęła drugie miejsce w kategorii Mapy i atlasy w ramach XXX Ogólnopolskiego Przeglądu Książki Krajoznawczej i Turystycznej.

Seria map „!Pomorskie – nieoczywiste i nieznane” to oprócz map szlaków rowerowych także pokazanie miejsc nieoczywistych i nieznanych na terenie województwa pomorskiego. Mapy zostały wykonane na zlecenie Departamentu Turystyki przez Wydawnictwo Eko-Kapio. Inspiracją do realizacji map była seria przewodników po tajemniczych miejscach w województwie pomorskim autorstwa Michała Piotrowskiego i Marcina Tymińskiego.

30 Ogólnopolski Przegląd Książki Krajoznawczej i Turystycznej

Tematem przewodnim nowej edycji map jest prezentacja ponad 400 nieoczywistych i nieznanych miejsc w naszym regionie. Są to chylące się ku upadkowi dwory, pałace,  folwarki, ruiny wiekowych kaplic grobowych, opuszczone jednostki wojskowe pamiętające czasy zimnej wojny, nieczynne mosty kolejowe czy też pozostałości ewangelickich cmentarzy. To obiekty, przy których nie ma kas biletowych, straganów z pamiątkami czy chociażby parkingów. Większości z nich nie znajdziemy również w typowych przewodnikach turystycznych czy kolorowych folderach promocyjnych. Opuszczone i ukryte, poddane upływowi czasu czekają na swój koniec bądź nowe życie. Samo dotarcie do nich stanowi często nie lada wyzwanie, a cześć z nich oglądać można jedynie z zewnątrz, gdyż stanowią własność prywatną.

Fot: Kamil Timoszuk (www.podlaskie.eu)

Obecnie można je pobrać w formacie PDF https://dt.pomorskie.eu/publikacje/   Już niedługo całe seria będzie do nabycia w Pomorskim Centrum Informacji Turystycznej.

Seria map rowerowych „Pomorskie nieoczywiste i nieznane – odkrywaj na rowerze”

Organizatorem 30. Ogólnopolskiego Przeglądu Książki Krajoznawczej i Turystycznej jest Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze (PTTK).

Wszystkich nagrodzonych można zobaczyć w publikacji pokonkursowej TUTAJ (link)

Dowiedz się więcej

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Departament Turystyki pod numerem 58 326 83 50
lub adresem e-mail dt@pomorskie.eu

Adres siedziby

Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego
Departament Turystyki
ul. Augustyńskiego 2
80-819 Gdańsk