Aktualności

Wielki Spływ Kajakowy - Brda 2019

W dniu 18 maja br. odbył się III Wielki Spływ Kajakowy rzeką Brdą. I naprawdę był WIELKI, bo uczestniczyło w nim prawie 200 osób.

 

Spływ kajakowy stał się okazją do podziwiania piękna i różnorodności przyrodniczej terenów dotkniętych nawałnicą. Płynąc rzeką Brdą uczestnicy spływu mogli naocznie przekonać się o skali zniszczeń wichury, która przeszła w 2017 r.  Na szczęcie wszystko powoli się odradza. Zmieniony krajobraz nadal jest bardzo atrakcyjny dla turystów.

Trasa spływu obejmowała odcinek 11 km od przystani kajakowej w Czernicy do Zapory
w Mylofie.  Kajakarze mieli możliwość zobaczyć zmodernizowane lub nowopowstałe w ramach przedsięwzięcia strategicznego „Pomorskie Szlaki Kajakowe" przystanie kajakowe, m.in.
w Czernicy i Męcikale oraz zabytkową zaporę wodną w Mylofie. Wydarzenie sprzyjało również integracji całego środowiska wodniackiego województwa pomorskiego.

Na zakończenie spływu dla jego uczestników organizatorzy przygotowali dodatkowe atrakcje: ciepły poczęstunek, gry i zabawy plenerowe dla dzieci oraz występy artystyczne. Dodatkowo, w ramach pakietu startowego, każdy z kajakarzy otrzymał koszulkę, etui na telefon, przewodnik oraz gadżety przygotowane przez współorganizatorów spływu. Pomimo trochę deszczowej pogody, humory dopisywały wszystkim – zwłaszcza dzieciakom

 To wspaniałe wydarzenie nie odbyłoby się bez pomocy współorganizatorów tj.: Gminy Brusy, Gminy Czersk, Powiatu Chojnickiego, Nadleśnictwa Czersk, Nadleśnictwa Przymuszewo, Nadleśnictwa Rytel, a także Ośrodka Kultury w Rytlu i Parku Narodowego Bory Tucholskie. 

view szablon artykułu

Najczęściej czytane

Kontakt