Aktualności

REWA-przedłużenie pomostu i budowa bosmanatu

W Rewie postępują prace przy budowie bosmanatu, który ma być gotowy we wrześniu br.

 

Niemal całe  potrzebne środki finansowe  na inwestycję Gmina Kosakowo pozyskała ze środków unijnych w ramach realizacji przedsięwzięcia strategicznego „Rozwój  oferty turystyki wodnej w obszarze Pętli Żuławskiej i Zatoki Gdańskiej" z  Działania 8.4. Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Wybudowanie bosmanatu zapewni zaplecze sanitarne i organizacyjne, które będzie również dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.  Kontynuacją prac będzie przedłużenie pomostu w zakresie budowy pomostów pływających z 30 miejscami do  cumowania dla jednostek pływających z wyposażeniem ogólnym i oświetleniem nawigacyjnym, a także zakup wózka do slipowania elementów pomostu i transportu lądowego do/z miejsca składowania.

Projekt obejmuje również przebudowę i adaptację budynku gospodarczego  na budynek magazynu/zaplecza przystani żeglarskiej. Bosmanat wraz z przedłużeniem pomostu cumowniczego poprawią warunki do uprawiania sportów wodnych w Rewie. Przewidziany termin zakończenia prac to koniec 2020 roku.

view szablon artykułu

Najczęściej czytane

Kontakt