Aktualności

Nowe przystanie kajakowe nad rzeką Wdą

W Czarlinie nad jeziorem Radolnym, oraz we Wdzydzach nad jeziorem Jelenie i nad jeziorem Gołuń - w ramach projektu: „Pomorskie Szlaki Kajakowe – Górna Wda", za sprawą Gminy Kościerzyna powstały wspaniałe przystanie kajakowe.

 

Brak trudnych do pokonania przeszkód w korycie rzeki, wolny nurt, a także doskonale rozwinięta
infrastruktura kajakowa oraz piękno krajobrazów sprawia, że rzeka Wda – należy do jednej z najpopularniejszych rzek wybieranych na spływ kajakowy w Polsce!!!

Rzeka nadaje się idealnie dla początkujących kajakarzy oraz rodzin z dziećmi…Może być trochę nudna dla osób lubiących ekstremalne przeżycia.
Wda posiada kilka interesujących dopływów takich jak Pilica, Graniczna czy Trzebiocha, płynących w okolicach Kościerzyny.

Na szlaku tych trzech rzek i rzeki Wdy oraz okolicznych jezior - w Loryńcu, Rybach, Garczynie i Łubianie, a także w Czarlinie nad jeziorem Radolnym, oraz we Wdzydzach nad jeziorem Jelenie i nad jeziorem Gołuń - w ramach projektu: „Pomorskie Szlaki Kajakowe – Górna Wda", za sprawą Gminy Kościerzyna powstały wspaniałe przystanie kajakowe. Każda z nich wyposażona jest w miejsca wypoczynku takie jak wiaty
i ławostoły, a na przystani we Wdzyszach oraz w Rybakach, Garczynie i Łubianie wykonano również pomosty stałe i pływające. Przystanie te znajdują się w bardzo urokliwych miejscach, co pozwala kajakarzom na wyciszenie i skupienie się na pięknie otaczającego krajobrazu.

 

view szablon artykułu

Najczęściej czytane

Pomorskie Trasy Rowerowe

Nadmorska trasa R10 (EuroVelo10), R13 Szlak Żelaznej Kutryny (EuroVelo13), R9 (EuroVelo 9) i Wiślana Trasa Rowerowa (WTR)

Kontakt

Nadmorska trasa R10 (EuroVelo10), R13 Szlak Żelaznej Kutryny (EuroVelo13), R9 (EuroVelo 9) i Wiślana Trasa Rowerowa (WTR)