POLBOAT YACHTING FESTIVAL – Gdynia 2022 i … rowery

POLBOAT YACHTING FESTIVAL - Gdynia 2022 i ... rowery

W dniach 21-24 lipca odbyła się po raz trzeci największa w Polsce wystawa jachtowa na wodzie. Najpiękniejsze jachty żaglowe, łodzie motorowe, katamarany, houseboaty oraz skutery wodne przez cztery dni można było oglądać w Gdyni.

Festival miał miejsce w jednej z najnowocześniejszych przystani jachtowych w Polsce – Marinie Yacht Park.
POLBOAT YACHTING FESTIVAL to okazja do poznania aktualnej oferty polskich producentów i dystrybutorów jednostek pływających oraz prezentacji walorów jachtów żaglowych, łodzi motorowych oraz sprzętu sportowego w ich naturalnym środowisku – na wodzie.
Na imprezie dodatkowo można było obejrzeć najnowsze modele kamperów, a w specjalnej strefie relaksu Województwo Pomorskie prezentowało aktywne formy wypoczynku czyli rowery i szalki piesze.

Wśród wystawców był:

 • katamaran Sunreef Yachts,
 • Stocznia Galeon ( światowy lider w kwestii innowacyjnych rozwiązań konstrukcyjnych, która w tym roku obchodzi jubileusz 40-lecia, zaprezentowała siedem różnych modeli luksusowych jachtów motorowych, w tym Galeon 375 GTO – światowa premiera;
 • Stocznia Cobrey ze trzema modelami, w tym swoim największym jachtem motorowym o długości 50 stóp;
 • Stocznia Vulcan Yachts zaprezentowała niewiele mniejszą jednostkę – JP 47.
 • niemiecka Stocznia Bavaria
 • włoskie RIO
 • stocznia Balt Yacht oraz stocznia Northman, które zaprezentowały swoje kultowe modele – Suncamper 35 oraz Northman 1200.Houseboaty, cieszące się rosnącym zainteresowaniem zaprezentowały dwie firmy – lider w produkcji domów na wodzie La Mare z Bydgoszczy oraz Nomadream, z nowoczesną  jednostką Nomadream 1200 Double Decker.

  Podczas gdyńskiej wystawy zaprezentowano kilkanaście premier jachtów i łodzi, co z przyciągnęło zagraniczne media oraz odwiedzających.

  POLBOAT YACHTING FESTIVAL, organizowany przez Polską Izbę Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych

Dowiedz się więcej

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Departament Turystyki pod numerem 58 326 83 50
lub adresem e-mail dt@pomorskie.eu

Adres siedziby

Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego
Departament Turystyki
ul. Augustyńskiego 2
80-819 Gdańsk