Aktualności

Nowe miejsca postojowego dla rowerzystów w Pucku

Puck Rozgard, Zielony Mostek, Zatopiony Port tak się nazywają oddane do użytku trzy nowe miejsca postojowe dla rowerzystów w ramach Pomorskich Tras Rowerowych

 

Jadąc od strony Gdyni trasą rowerową EuroVelo 10/13, przez m.in. Rzucewo, Błądzikowo pierwsze miejsce postojowe w mieście znajduje się na klifie – Puck Rozgard. Jest tam zadaszona wiata z ławostołem, 6 stojaków rowerowych, dwie ławeczki, kosze na śmieci, tablice informacyjne. Od strony zatoki wykonany został taras widokowy zabezpieczony barierką.

Kolejnym przystankiem jadąc w kierunku Władysławowa, na wysokości zejścia na strzeżoną plaże, jest Puck Zielony Mostek. Tu również znajduje się zadaszona wiata, dwa ławostoły, 8 stojaków rowerowych, dwie ławeczki, tablice informacyjne. Nowością jest stacja naprawy rowerów znajdująca się w głębi przystanku. Jest to również miejsce, gdzie znajdzie się toaleta miejska, ale ze względów formalnych nie można przystąpić do realizacji tej części zadania. 

Trzecim, ostatnim przystankiem rowerowym na terenie miasta, jest Puck Zatopiony Port, niedaleko zakładu przemysłowego i Urzędu Skarbowego. Wyposażony w zadaszoną wiatę, dwa ławostoły, 9 stojaków rowerowych, ławeczkę, kosze na śmieci, tablice informacyjne.

Mapa lokalizacji przystanków na terenie miasta znajduje się w załączeniu. Link do mapy całego systemu znajduje się tu: Pomorskie Trasy Rowerowe

Więcej na stronie Miasto Puck

view szablon artykułu

Najczęściej czytane

Kontakt