Aktualności

EV9 / Wiślana Trasa Rowerowa w budowie

Miasto Tczew, Gmina Tczew ale i Ostaszewo, Lichnowy jaki i Cedry Wielki to gminy gdzie już teraz widać efekty prac w ramach Pomorskich Tras Rowerowych

 

Trwają budowy dróg rowerowych w Gminie i Mieście Tczew. Odcinek od mostu w Knybawie do Strugi Subkowskiej realizowany przez Gminę Tczew odcinek jest już w części przejezdny. Ciekawostką jest, że w rejonie mostu w pobliżu trasy znajdują się dawne umocowania obronne mostu.

     

Miasto Tczew rozpoczęło prace wzdłuż ulicy Czatkowskiej, wałów wiślanych w kierunku północy oraz w rejonie Strugi Subkowskiej nad którą budowana jest kładka pieszo-rowerowa.

     

Trwają prace wykończeniowe na drodze rowerowej w Gminie Ostaszewo pomiędzy Ostaszewem a Nowa Cerkiew. Droga o szerokości 2 m i długości 3 km wykonana w technologii bitumicznej na nasypie kolejki wąskotorowej.

     

Gmina Lichnowy zakończyła inwestycje w ramach EuroVelo9 / Wiślanej Trasy Rowerowej. W miejscowościach Lichnowy oraz Dąbrowa zlokalizowane są dwa miejsca postojowe, a w Dąbrowie powstała droga rowerowa w technologii bitumicznej, także w śladzie nasypów po kolejce wąskotorowej.

 

W Cedrach Wielkich trwają prace przy budowie miejsc postojowych w Kiezmarku oraz Giemlicach. Ponadto zainstalowano docelowe oznakowanie rowerowe i trwają prace wykończeniowe dróg rowerowych wybudowanych w ramach PTR.

     

Planowane zakończenie opisywanych prac to jesień 2019 r. 

view szablon artykułu

Najczęściej czytane

Kontakt