POMORSKIE NABIERZ KOLORÓW

„Pomorskie – Nabierz Kolorów”

Korzystając z możliwości jakie dały fundusze unijne, w latach 2010-2012 Samorząd Województwa Pomorskiego we współpracy z Pomorską Regionalną Organizacją Turystyczną przeprowadził kampanię turystyczną realizowaną pod hasłem „Pomorskie – Nabierz Kolorów”. Projekt realizowany był z Regionalnego Programu Operacyjnego
dla Województwa Pomorskiego na lata 2007 – 2013, a jego wartość to 5 233 050 zł z czego 75 % pochodziło ze środków Unii Europejskiej.

Nie odcinając się od powszechnie uznanego w Polsce wizerunku regionu jako doskonałego miejsca na letni wypoczynek, wzbogacono go o ofertę turystyczną na 4 pory roku. Po trudach codzienności Pomorskie zaprosiło do relaksu w ośrodkach spa, do wypoczynku na szlakach rowerowych, kajakowych, konnych i kulturowych-dzieląc się historią subregionów Kaszub, Kociewia, Powiśla, Ziemi Słupskiej i Żuław. Poprzez rozbudowany media plan, który pozwolił na szerokie dotarcie do grup docelowych w Internecie, mediach społecznościowych, TV i na bilboardach – został osiągnięty cel przybliżenia Pomorskiego turystom krajowym, ale też i mieszkańcom regionu. Uporządkowanie oferty w cztery grupy – pozwoliło na przedstawienie propozycji spędzania wolnego czasu w pomorskim o każdej porze roku. Działania te zostały docenione w prestiżowym konkursie Złote Formaty 2011, gdzie spośród 157 zgłoszonych projektów konkursowych wysiłki Samorządu Województwa Pomorskiego zostały docenione w najważniejszej kategorii „Grand Prix”- II miejsce za całokształt działań promocyjnych w latach 2010-2011 -Turystyczna Promocja Województwa Pomorskiego we współpracy z Pomorską Regionalną Organizacją Turystyczną. Zaś w konkursie Gdańskich Targów Turystycznych 2013r. projekt otrzymał nagrodę Bursztynowy Kompas za najlepszą promocję turystyki województwa pomorskiego 2012 w kategorii Kampania Promocyjna.