Pomorskie.Travel

 

Przez ostatnie lata zespół pracowników Urzędu Marszałkowskiego wraz z wieloma regionalnymi partnerami zaprojektował od podstaw i wdrożył unikatowy projekt, który w realny sposób przyczynia się do wzrostu jakości w zakresie udostępniania informacji w przestrzeni publicznej regionu pomorskiego. Interaktywna sieć 245 dotykowych maszyn - infomatów, których przekątne ekranu wynoszą 42 i 46 cali, łączy informacje o miastach, miejscach i obszarach. Poprzez sieć urządzeń komunikujemy się z naszymi mieszkańcami i odwiedzającymi region oferując szereg cyfrowych narzędzi, umożliwiających dokładne poznawanie całego województwa. Dostęp do cyfrowej informacji jest na wyciągnięcie ręki. Samorządy współpracują ze sobą na rzecz rozwoju ciekawej i zawsze interaktywnej informacji.

 

      Nasze rozwiązanie zostało wyróżnione przez Światową Organizację Turystyczną jako jedna z 3 innowacji  w sektorze publicznym i niewątpliwie jest inspiracją dla świata w roku 2013 w turystyce w konkursie UNWTO Awards for Excellence and Innovation in Tourism.

  

Jesteśmy najlepszą treścią interaktywna wytworzoną przez region w Polsce w 2012 według stowarzyszenia podmiotów branży mediów cyfrowych – Polish Digital Signage Association.

Jesteśmy również jednym z 3 najlepszych projektów promocyjnych w 2012 roku w Polsce, według Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, w ramach konkursu 7 Cudów Funduszy Europejskich.

Projekt przyczynia się do kreowania nowoczesnego wizerunku regionu w skali międzynarodowej, przy wykorzystaniu najnowszych technologii.

 

      W ramach systemu funkcjonują m.in.                                                                          
I.          pomorskie.travel – posiadający unikalne cechy portal wizerunkowy regionu pomorskiego, który pozwala prezentować informacje językowe w 6 wersjach językowych

  

II.        pomorskie.travel/ISIT – interaktywny system mapowy dostępny online pozwalający prezentować różne grupy i kategorie informacji bezpośrednio na mapie udostępniony dla użytkowników w dynamicznej i przystępnej formie, również tłumaczony na języki obce.III.      system ISIT w sieci 245 infomatów – innowacyjna i zaawansowana technologicznie infrastruktura dostępu do cyfrowej informacji w przestrzeni publicznej z rozwijanymi w ramach systemu usługami SMART np.: „żyjąca" mapa regionu i miast z przestrzenią interaktywnych informacji powiązanych z multimediami, z rozkładami jazdy, bazą wydarzeń, dystrybucja treści cyfrowych na urządzenia mobilne, możliwość tworzenia własnych scenariuszy pobytu w określonej lokalizacji - stała się idealnym narzędziem dla gości i mieszkańców szukających informacji o miastach i ciekawych miejscach naszego regionu.

 

Jednym z najistotniejszych zadań jakie były elementem ZSIT WP było utworzenie Pomorskie Centrum Informacji Turystycznej. Działanie polegające na adaptacji historycznego obiektu – Bramy Wyżynnej w Gdańsku – przeprowadził główny Partner Projektu - Muzeum Historycznego Miasta Gdańska.

Wykonane prace wielokrotnie zauważane były na różnego rodzaju konkursach i imprezach tematycznych, a nawet zdobywały nagrody (m.in. tytuł Modernizacja roku 2012 w ogólnopolskim konkursie dotyczącym modernizacji, remontów, renowacji czy adaptacji obiektów, a także Dyplom Generalnego Konserwatora Zabytków dla Laureata Ogólnopolskiego Konkursu Modernizacja Roku 2012 w kategorii „obiekty zabytkowe").

Dodatkowo działalność PCIT została wyróżniona przez Polską Organizację Turystyczną nagrodą w konkursie na najlepsze centrum obsługi turystów za 1 miejsce w najwyższej kategorii czterogwiazdowych punktów IT.

Ponadto niektóre z wykonywanych w ramach projektu działań związanych z promocją także zyskiwały uznanie różnych gremiów. W szczególności wskazać można film „Symbol Gdańska" (przedstawiający historię Bramy Wyżynnej), który na festiwalu  FilmAT, IX Film, Art & Tourism Festival uzyskał główne nagrody w 2 kategoriach narodowych: „Najlepsza Animacja", „ Film Edukacyjny" oraz w jednej z kategorii międzynarodowych: „Award For the Best Screenplay".

Kontakt

Kontakt:
Jacek Klawikowski - Kierownik
tel. 058 326 83 54

e-mail: j.klawikowski@pomorskie.eu
   
Magdalena Michalska
tel. 058 326 83 53

e-mail: m.michalska@pomorskie.eu
Mariusz Ochocki
tel. 058 326 83 59
e-mail: m.ochocki@pomorskie.eu
Bartosz Kraszewski
tel. 058 326 83 59
e-mail: b.kraszewski@pomorskie.eu

Termin realizacji

Termin realizacji 2009-2012

Wydawca treści

Konsultacje społeczne projektu Strategii Rozwoju Województwa Pomorskiego 2030

Zarząd Województwa Pomorskiego

informuje, że

od 31 stycznia do 30 czerwca 2020 r. trwają

KONSULTACJE
projektu Strategii Rozwoju 
Województwa Pomorskiego 2030*


Z pełną treścią

projektu Strategii Rozwoju Województwa Pomorskiego 2030

oraz dokumentów i informacji związanych z procesem konsultacji

można zapoznać się na stronie internetowej www.strategia2030.pomorskie.eu

Z niezbędną dokumentacją sprawy można również zapoznać się w sekretariacie

Departamentu Rozwoju Regionalnego i Przestrzennego Urzędu Marszałkowskiego

Województwa Pomorskiego przy ul. Augustyńskiego 1 w Gdańsku,

gdzie jest ona wyłożona do wglądu.

Opinie, uwagi i wnioski dotyczące dokumentu

można przesyłać na adres:

Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego

ul. Okopowa 21/27, 80-810 Gdańsk

z dopiskiem „Konsultacje SRWP 2030"

lub na adres poczty elektronicznej

strategia2030@pomorskie.eu

 

do 30 czerwca 2020 r.

 

Organem właściwym do rozpatrzenia zgłoszonych opinii, uwag i wniosków

jest Zarząd Województwa Pomorskiego.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

*Projekt Strategii Rozwoju Województwa Pomorskiego 2030 jest jednocześnie projektem strategii w zakresie polityki społecznej, która jest jej integralną częścią.

Do pobrania:

view szablon artykułu