"Odpowiedzialne hotelarstwo" - spotkanie dla branży hotelarskiej ODWOŁANE

Uprzejmie informujemy,  że spotkanie „Odpowiedzialne hotelarstwo", zaplanowane na  11 marca 2020 r. nie odbędzie się - AKTUALIZACJA 05.03.2020

 

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy,  że spotkanie Odpowiedzialne hotelarstwo", zaplanowane na  11 marca 2020 r. nie odbędzie się.

Zależy nam na Państwa udziale i zdajemy sobie sprawę, że sytuacja spowodowana pojawieniem się koronawirusa w naszym kraju wymusiła na wielu z nas konieczność podjęcia dodatkowych obowiązków oraz wdrożenia procedur, które wymagają zaangażowania i nie pozwalają na udział czy organizację spotkań dotyczących innych tematów.

Po przeanalizowaniu sytuacji oraz informacji z Państwa strony, podjęliśmy decyzję o przeniesieniu spotkania na inny, bardziej dogodny dla Państwa termin.

Z wyrazami szacunku, 
Departament Turystyki UMWP

 

W dobie intensywnych zmian klimatycznych nasza świadomość ekologiczna wzrasta. W pracy czy w domu staramy się nie wpływać negatywnie na otoczenie, w którym żyjemy. Coraz częściej świadomie wybieramy rozwiązania ekologiczne chroniące  środowisko i będące w zgodzie z naszym stylem życia. Chcąc żyć i wypoczywać w niezniszczonym otoczeniu, musimy postępować świadomie.

Turystyka jako dziedzina interdyscyplinarna odnotowuje szereg nowatorskich inicjatyw w różnych kierunkach. Wiodące to hotelarstwo, gastronomia czy transport, mające wpływ na nasze postępowanie, edukację  i życie.

W nawiązaniu do ogólnie panujących trendów rozpoczynamy dyskusję na temat podejmowanych działań, tym razem w hotelarstwie, reprezentujących wartości ekologiczne i promujących zachowania chroniące naszą planetę i wspierające zrównoważony rozwój naszego województwa.

Z inspiracji menedżerów hoteli  Mercure Gdańsk Stare Miasto i Scandic Gdańsk, zapraszam Państwa serdecznie na konferencję „Odpowiedzialne hotelarstwo", w trakcie której zostaną poruszone aktualne tematy dotyczące kształtowania postaw proekologicznych. 

Spotkanie  odbędzie się w 11 marca w godz. 12.00-15.00 w Sali im. Lecha Bądkowskiego w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskie, przy ul. Okopowej 21/27 w Gdańsku.

 

Program:

12.00 – wystąpienie Marszałka Województwa Pomorskiego

12.10 – „Świadoma segregacja odpadów" –Olga Goitowska, Z-ca dyrektora Wydziału ds. Gospodarki Komunalnej,

Urząd Miasta Gdańska,

12.25 – dyskusja – pytania z sali

12.35 – „Pij wodę z kranu" – Stanisław Mikołajski , Dyrektor ds. Eksploatacji , Saur Neptun w Gdańsku

12.45 – „Produkty chemiczne w branży hotelarskiej – jak wpływają na zdrowie i środowisko"

Monika Piotrowska-Szypryt , dyrektor wydziału Promocji i Edukacji Środowiska, Gdańska Infrastruktura Wodociągowo-KanalizacyjnaSp. z.o.o.

12.55 – dyskusja – pytania z Sali

13.05 – panel dyskusyjny , prowadzi Sylwia Gadomska i Monika Piechowska

„ Przechowywanie żywności, prawdy i mity" – szefowie kuchni Łukasz MiecznikowskiiPiotr Ślusarz

13.25 – „Od dostawcy do klienta" – wywiad z przedstawicielami firm Kroso – Tomasz Sowa

13.50 – podsumowanie spotkania

Prosimy o potwierdzenie obecności do 5 marca 2020 r. na adres e-mail: k.zawisza@pomorskie.eu, lub tel.: 58 32 68 670.

view szablon artykułu