Aktualności

PSK - Szlak rzeki Wierzycy - jeden z najbardziej malowniczych szlaków kajakowych.

Szlak kajakowy na rzece Wierzyca został wyposażony w nową infrastrukturę kajakową


W ramach projektu „Pomorskie Szlaki Kajakowe – Wierzycą po zabytkach Kociewia" Gmina Pelplin w Stockim Młynie, Pelplinie i Rajkowskim Młynie wykonała nową infrastrukturę kajakową wyposażoną m. in. w pomosty, wiaty, ławostoły, stojaki na rowery i przenośne sanitariaty.  Zapraszamy serdecznie!!!

Rozpoczyna się w Kościerzynie od jeziora Wierzysko. Pokonując kolejne kilometry, rzeka dopływa do Starogardu Gdańskiego – stolicy Kociewia. Dalej, piękną doliną wśród lasów, pól i łąk, trasa prowadzi do pocysterskiego Pelplina, po drodze mijając zrekonstruowane grodzisko w Owidzu. Na szlaku Wierzycy jest kilka przenosek przy zabytkowych elektrowniach wodnych, których oglądanie stanowi dodatkową atrakcję spływów. Szlak kończy się w zabytkowym, nadwiślańskim Gniewie. Na odcinkach łąk rzeka płynie leniwie i bez przeszkód, natomiast w obszarach leśnych nurt przyspiesza i pojawiają się przeszkody (zwalone drzewa, głazy, kamienne bystrza). Szlak ten jest polecany jest dla bardziej doświadczonych kajakarzy. Wierzyca pięknie meandruje i często zmienia kierunek, jednak często bywa zdradliwa.

Czytaj więcej na www.kajaki.pomorskie.eu
Śledź zaawansowanie prac na profilu facebooka 

 

view szablon artykułu

Najczęściej czytane

Pomorskie Trasy Rowerowe

Nadmorska trasa R10 (EuroVelo10), R13 Szlak Żelaznej Kutryny (EuroVelo13), R9 (EuroVelo 9) i Wiślana Trasa Rowerowa (WTR)

Kontakt