Muszla, Droga św. Jakuba

Zapraszamy do wysłuchania cyklu podcastów „Camino – biegun, który nas prowadzi i przyciąga…”

15.06.2023
Daria Grabska
Daria
Grabska
AUTOR
Daria Grabska
Daria
Grabska
15.06.2023

Marszałkowie województw pomorskiego, kujawsko-pomorskiego i zachodniopomorskiego zapraszają do wysłuchania cyklu podcastów pt. Camino – biegun, który nas prowadzi i przyciąga…, prowadzonych przez Kubę Mędrzyckiego z Radia Złote Przeboje.

 

Do udziału w audycjach zostali zaproszeni przedstawiciele każdego z województw:

  • pan Kazimierz Musiałowski z Torunia, podróżnik, maratończyk, marynarz , uczestnik wyjątkowej sztafety „Run to Santiago de Compostela”, w której biegacze pokonali prawie 3 tysiące km;
  • kan. dr Tomasz Huzarek Rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie, który przemierzał drogę do Santiago de Compostela wielokrotnie i na wiele sposobów m.in.
    w niekonwencjonalny sposób jako pielgrzymka rowerowa z Łeby do Santiago de Compostela;
  • dr Tomasz Duda z Uniwersytetu Szczecińskiego, którego również jako przewodnika głównym zainteresowaniem są dziedzictwo kulturowe i przyrodnicze, turystyka kulturowa, religijna i pielgrzymowanie, a także szlaki kulturowe.

Camino – droga inna niż wszystkie, Camino – podróż w głąb siebie czy Camino – najpiękniejsza droga świata to główne sentencje, do których odnoszą się rozmówcy cyklu podcastów.

Pielgrzymom wybierającym się na szlak  towarzyszą różnorodne intencje, a każdy z nich ma swój osobisty cel wędrówki i swoje własne Camino.

Czy ważniejszy jest cel, czy sama droga….? To pozostawiamy do przemyślenia każdemu indywidualnie, a być może wysłuchanie cyklu podcastów zainspiruje do sprawdzenia tego …… podczas własnej wędrówki drogami jakubowymi.

 

Camino – biegun, który nas prowadzi i przyciąga…

 

Dowiedz się więcej

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Departament Turystyki pod numerem 58 326 83 50
lub adresem e-mail dt@pomorskie.eu

Adres siedziby

Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego
Departament Turystyki
ul. Augustyńskiego 2
80-819 Gdańsk