PĘTLA ŻUŁAWSKA I ZATOKA GDAŃSKA
Zakończono budowę przystani żeglarskiej w Nowym Dworze Gdańskim

Zakończono budowę przystani żeglarskiej w Nowym Dworze Gdańskim

Z końcem sierpnia 2022 r. zakończono budowę przystani żeglarskiej na Tudze przy budynku Starostwa Powiatowego w Nowym Dworze Gdańskim

W ramach realizacji projektu „Pętla Żuławska – Poprawa dostępności Nowego Dworu Gdańskiego drogą wodną”  powstał 36 m pomost cumowniczy wyposażony w postumenty z przyłączem wodno–elektrycznym wzdłuż nawodnej ściany przystani żeglarskiej.  Ponadto przebudowano pomieszczenia przyziemia (od zachodu i południa – pod tarasem) Starostwa Powiatowego w NDG na potrzeby sezonowego bosmanatu żeglarskiego z bezobsługową toaletą, prysznicami oraz dużą suszarnią. Zaadaptowane pomieszczenia zostaną w okresie jesienno – zimowym wyposażone w niezbędny sprzęt, m. in. meble, stoły, krzesła i sprzęt AGD, co umożliwi prawidłowe funkcjonowanie obiektu.

przystań w Nowym Dworze Gdańskim

Dodatkowo zagospodarowano teren wokół przystani i taras o powierzchni ok. 300 m kw., w tym posadowiono elementy wypoczynkowe takie jak wiaty z ławo-stołami, stojaki na rowery oraz przybornik podstawowych napraw np. klucze płaskie, imbusowe i pompka.

przystań w Nowym Dworze Gdańskim

Pomieszczenia bosmanatu oraz infrastruktura towarzysząca zostaną udostępnione wodniakom i mieszkańcom od nowego sezonu żeglarskiego. Inwestycja o wartości blisko 2,6 mln zł została zrealizowana w ramach przedsięwzięcia strategicznego Województwa Pomorskiego „Rozwój ofert turystyki wodnej w obszarze Pętli Żuławskiej i Zatoki Gdańskiej”. Zadanie w 85% zostało sfinansowane ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 i w 15% z budżetu Powiatu Nowodworskiego.

Logotypy - Fundusze Europejskie, RP, UMWP, UE 2

Dowiedz się więcej

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Departament Turystyki pod numerem 58 326 83 50
lub adresem e-mail dt@pomorskie.eu

Adres siedziby

Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego
Departament Turystyki
ul. Augustyńskiego 2
80-819 Gdańsk