POMORSKIE SZLAKI KAJAKOWE
Przystań kajakowa w Kozinie

Przystań kajakowa w Kozinie

Nad rzeką Łupawa w Kozinie powstała nowoczesna przystań kajakowa położna na zakolu rzeki z widokiem na  stary, w części wyburzony w trakcie II wojny światowej wiadukt kolejowy

Przystań kajakowa ma tak naprawdę charakter stanicy. W ramach zadania powstał budynek z pełnym węzłem sanitarnym, kuchennym, zapleczem na sprzęt  kajakowy i świetlicą. 

Zniszczony wiadukt kolejowy w pobliżu Przystań Kozin I Pomorskie Szlaki Kajakowe

Wykonano również ławo-stoły,  kosze na śmieci, wiatę,  stojaki na rowery i kajaki, tablicę informacyjno-promocyjną, slip do wodowania kajaków,  miejsce gromadzenia odpadów stałych, zbiornik bezodpływowy, oświetlenie i monitoring oraz miejsca parkingowe.  Ponadto teren wokół przystani został utwardzony, ogrodzony i nasadzany ozdobną zielenią. 

Całość inwestycji zrealizowano w ramach  projektu Pomorskie Szlaki Kajakowe – rzeka Łupawa – Marzena Reclaf” przy dofinasowaniu  ze środków unijnych w ramach RPO WP 2014 – 2020.

Celem projektu jest zwiększenie atrakcyjności turystycznej szlaku Łupawy poprzez kompleksowe zagospodarowanie terenu przystani kajakowej w Kozinie.

Logotypy - Fundusze Europejskie, RP, UMWP, UE 2

 

Dowiedz się więcej

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Departament Turystyki pod numerem 58 326 83 50
lub adresem e-mail dt@pomorskie.eu

Adres siedziby

Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego
Departament Turystyki
ul. Augustyńskiego 2
80-819 Gdańsk