Aktualności

Regionalnych obchodach Światowego Dnia Turystyki, tym razem w sieci

Z okazji Światowego Dnia Turystyki tradycją było organizowanie regionalnych obchodów tego święta, stanowiących wspólne spotkanie samorządu naszego województwa z pomorską branżą turystyczną. Tegoroczne wydarzenie zostało zorganizowane w mediach społecznościowych, a nagrody i wyróżnienia oficjalnie zostaną wręczone w przyszłym roku.


Nagrody zostaną wręczone w przyszłym roku

Zwykle podczas Regionalnych obchodów Światowego Dnia Turystyki przyznawane są nagrody i wyróżnienia marszałka województwa pomorskiego za zasługi dla rozwoju turystyki. Z uwagi na obecną sytuację epidemiczną, tegoroczni laureaci otrzymają je podczas kolejnej edycji wydarzenia, która we wrześniu 2021 r. zostanie zorganizowana w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku.

Symbolicznie marszałek Struk wręczył jednak już dziś nagrodę Gryfa Pomorskiego. Statuetkę otrzymał Bogdan Gałązka – szef kuchni i restaurator specjalizujący się w kuchni średniowiecznej, od 2007 do 2020 r. współwłaściciel restauracji Gothic na zamku w Malborku, zdobywca tytułu Szef Kuchni Tradycyjnej 2019 Żółtego Przewodnika „Gault&Millau", autor książek kulinarnych, m.in. „Smak Gothicu" i „Kuchnia wielkich mistrzów Zakonu Krzyżackiego w Malborku", pasjonat historii, a także przewodnik po zamku krzyżackim w Malborku.


Nagroda Gryf Pomorza wręczony Panu Bogdanowi Gałązce (po prawej), po lewej Mieczysław Struk, Marszałek Wojewodztwa Pomorskiego

Poznaja laureatów regionalny obchodów Światowego Dnia Turystyki, czytaj na pomorskie.eu


Przesłanie tegorocznego Światowego Dnia Turystyki  „Turystyka i rozwój obszarów wiejskich" podkreśla znaczenie tej gałęzi gospodarki jako kluczowego źródła zatrudnienia.

Turystyka zapewniająca miejsca pracy, przyczynia się do poszerzenia umiejętności i wiedzy pracowników, jednocześnie kreując zawody przyszłości.

Turystyka pomaga społecznościom wiejskim zachować unikalne dziedzictwo przyrodnicze i kulturowe.

Wartym podkreślenia jest fakt, że po raz pierwszy w historii Światowego Dnia Turystyki, oficjalne światowe obchody 2020 odbędą się w grupie krajów, a nie w jednym państwie członkowskim UNWTO. Współpraca transgraniczna państw członkowskich MERCOSUR (Argentyny, Brazylii, Paragwaju, Urugwaju oraz Chile, stowarzyszonego członka) odzwierciedla obecną potrzebę międzynarodowej solidarności i wspólnoty.Jest to szczególnie ważne w przypadku turystyki, pracującej razem na rzecz wspólnego celu.

 

view szablon artykułu

Najczęściej czytane

Pomorskie Trasy Rowerowe

Nadmorska trasa R10 (EuroVelo10), R13 Szlak Żelaznej Kutryny (EuroVelo13), R9 (EuroVelo 9) i Wiślana Trasa Rowerowa (WTR)

Kontakt PTR

Nadmorska trasa R10 (EuroVelo10), R13 Szlak Żelaznej Kutryny (EuroVelo13), R9 (EuroVelo 9) i Wiślana Trasa Rowerowa (WTR)