Aktualności

Zakończyły się prace budowlane związane z przebudową mostu w Tujsku

W ramach przedsięwzięcia Pętla Żuławska i Zatoka Gdańska do użytku, wraz z infrastruktura towarzyszącą, oddano most w Tujsku nad rzeką Tugą

 

We wrześniu 2020 roku ukończono prace związane z uruchomieniem nieczynnego mostu zwodzonego w Tujsku.  Do użytku, oprócz przebudowanego mostu, oddane zostaną dwa pomosty cumownicze. Inwestycja ta, jako pierwsza z czterech zaplanowanych zadań została zrealizowana przez Powiat Nowodworski w ramach projektu Pętla Żuławska – Poprawa dostępności Nowego Dworu Gdańskiego drogą wodną.

Wykonawcą robót była Stocznia Żuławy sp. z o.o., a wartość inwestycji wyniosła 2,1 mln zł, z czego 100 tys. zł pochodziło ze wsparcia finansowego udzielonego przez Gminę Stegna. Reszta środków pochodziła z dofinansowania unijnego (RPO WP 2014 – 2020) oraz wkładu własnego Powiatu Nowodworskiego.

W ubiegłym roku do eksploatacji został oddany inny most zwodzony zrealizowany w Nowym Dworze Gdańskim również przy wsparciu unijnym. W przygotowaniu kolejne inwestycje, które Powiat Nowodworski planuje zrealizować do 2022 r. tj. budowa przystani żeglarskiej w Nowym Dworze Gd., przebudowa mostu stałego w Żelichowie oraz kolejowego w Rybinie. Istnieje realna szansa, iż w kolejnym sezonie, po raz pierwszy po 40 latach większe jednostki będą mogły dopłynąć do stolicy Żuław.

view szablon artykułu

Najczęściej czytane

Pomorskie Trasy Rowerowe

Nadmorska trasa R10 (EuroVelo10), R13 Szlak Żelaznej Kutryny (EuroVelo13), R9 (EuroVelo 9) i Wiślana Trasa Rowerowa (WTR)

Kontakt PTR

Nadmorska trasa R10 (EuroVelo10), R13 Szlak Żelaznej Kutryny (EuroVelo13), R9 (EuroVelo 9) i Wiślana Trasa Rowerowa (WTR)