Aktualności

Z nurtem Wdy – Gmina Kaliska

W ramach projektu "Pomorskie Szlaki Kajakowe - Z nurtem Wdy" w miejscowości Czubek, na terenie Gminy Kaliska powstała nowa przystań kajakowa


Kiedy skończy się już ten trudny dla wszystkich czas epidemii i będziemy już mogli wyjść bezpiecznie z domu, zapraszamy Was na nowo wybudowane przystanie kajakowe. Teraz jest dobry moment na zaplanowanie sobie trasy spływów kajakowych… a w województwie pomorskim ich przecież nie brakuje!
A tymczasem ZOSTAŃ W DOMU - ZAPLANUJ URLOP / WYPOCZYNEK

Na nowej przystani Kajakowej w miejscowości Czubek, turyści mają do dyspozycji m. in. wygodny pomost, wiaty oraz toaletę w formie TOI TOI.  Okolica przystani jest zjawiskowa. Kajakarzom chcącym odpocząć od wiosłowania polecamy przebieżki i spacery leśne.

Wda należy do najbardziej popularnych rzek wśród kajakarzy.  Nadaje się ona idealnie dla osób początkujących – zaczynających swoją przygodę z kajakiem,  jak również dla tych którzy nie jedną godzinę spędzili z wiosłem w ręku. 
 
Wda charakteryzuje się znaczną szerokością, brakiem trudnych do pokonania przeszkód oraz przeważnie wolnym lub umiarkowanie szybkim nurtem (górny odcinek rzeki).  Na szlaku rzeki Wdy położone są Wdzydzki i Wdecki Park Krajobrazowy oraz liczne atrakcje turystyczne.

view szablon artykułu

Najczęściej czytane

Kontakt