Aktualności

100. rocznica Zaślubin Polski z morzem - Wykłady Otwarte dla pilotów wycieczek i przewodników turystycznych

Rok 2020 został ustanowiony przez Sejm Rzeczpospolitej Polskiej „Rokiem Zaślubin Polski z morzem w Pucku".

10 lutego 1920 roku, generał Józef Haller symbolicznie połączył Polskę z morzem, wrzucając do Bałtyku obrączkę. Wydarzenia te rozegrały się w Pucku. 


W związku z 100. Rocznicą zaślubin Polski z morzem mamy przyjemność zaprosić wszystkich przewodników turystycznych i pilotów wycieczek na spotkanie z historią tego ważnego dla kształtu niepodległej Polski wydarzenia. 


O przyczynach, skutkach oraz tle Zaślubin opowie nam Pan Mirosław Kuklik – Dyrektor Muzeum Ziemi Puckiej im. Floriana Ceynowy. Wprowadzi nas również w historie ludzi, którzy 100 lat temu byli naocznymi świadkami wydarzeń oraz opowie o tradycji organizacji upamiętniania rocznic zaślubin Polski z morzem w Pucku w okresie po II wojnie światowej.


Wykłady odbędą się 13 lutego 2020 roku o godz. 16 w Sali „Niebo Polskie" w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego, przy ul. Augustyńskiego 1 w Gdańsku. 

view szablon artykułu

Najczęściej czytane

Pomorskie Trasy Rowerowe

Nadmorska trasa R10 (EuroVelo10), R13 Szlak Żelaznej Kutryny (EuroVelo13), R9 (EuroVelo 9) i Wiślana Trasa Rowerowa (WTR)

Kontakt

Nadmorska trasa R10 (EuroVelo10), R13 Szlak Żelaznej Kutryny (EuroVelo13), R9 (EuroVelo 9) i Wiślana Trasa Rowerowa (WTR)