Aktualności

Likwidacja Transgranicznego Szlaku Rowerowego R64

Zarząd Oddziału PTTK Ziemia Elbląska, podjął jednogłośną Uchwałę o likwidacji Transgranicznego Szlaku Rowerowego R64

 

W związku z wytyczeniu i oznakowaniu w 2015 r. na odcinku Elbląg - Braniewo Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo odcinek ponad 80 km szlaku R-64 pokrywał się z szlakiem GreenVelo. 

Na Mierzei Wiślanej szlak przebiegał w znacznej części trasą planowanego i budowanego szlaku R-10 „Wokół Bałtyku" lub w jego pobliżu. W związku końcowymi pracami budowlanymi i oznakowaniem trasy EuroVelo10/13 i R10 do m. Piaski  ustalono, że znakowanie drugiego szlaku o znaczeniu międzynarodowym nie jest uzasadnienia. 

Kolejnym powodem skłaniającym do likwidacji szlaku była konieczność wymiany całego oznakowania szlaku w 2018 r. z uwagi na wycofanie znaków R-2, którymi szlak jest oznakowany (Rozporządzenie Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 19 lipca 2013 r. - Dz. U. z 2013 r. poz. 891). 

W związku z tym Zarząd Oddziału PTTK Ziemia Elbląska Uchwałą Nr 24/XXIII/2018 postanowił dokonać likwidacji całego szlaku z Braniewa do Piasków o długości 187 km w woj. warmińsko-mazurskim i pomorskim. 

 

Żródło: http://pttk.elblag.com.pl/aktualnosc,1701,transgraniczny-szlak-rowerowy-r64

view szablon artykułu

Najczęściej czytane

Kontakt