Aktualności

Wiślana Trasa Rowerowa (EuroVelo 9 ) w Pomorskim - budowy na ponad 15 km trasy

Miasto Tczew, Miasto Gdańsk ale także Miłoradz, Stegna i partnerstwo Gminy Kwidzyn prowadzą pracę inwestycyjne na Wiślanej Trasie Rowerowej / EuroVelo 9

 

Miasto Tczew oddało do użytku odcinki trasy EV9/WTR przy ul. Polnej oraz Gdańskiej. Inwestycje te ułatwiają przejazd przez Miasto, który odbywa się w znacznej większości po nowo wybudowanych drogach rowerowych. Do wykonania zostało jeszcze połączenie trasy od ul. Łąkowej do Dworca PKP Tczew. W tym roku planowane jest oznakowanie Wiślanej Trasy Rowerowej w powiecie tczewskim.


ul. Polna, Miasto Tczew

Gmina Kwidzyn rozpoczęła budowę trasy na dwóch odcinkach, gdzie jednym z najciekawszych będzie trasa po koronie wału przeciwpowodziowego rzeki Wisły w Korzeniewie. W pobliżu jego znajduje się kilka ciekawych atrakcji i zabytków hydrotechnicznych.

Miasto Gdańsk także buduję WTR'kę na wyspie Sobieszewskiej, gdzie w okolicach śluzy Przegalina zostanie zlokalizowane miejsce postojowe rowerowe. Budowa tego odcinka jak i trasy po stronie Gm. Stegna pozwoli na stworzenie niedługim czasie pętli rowerowej (ponad 20 km) wzdłuż Wisły Przegalina - Kiezmark - Drewnica - Mikoszewo. 


Odcinek trasy w kierunku Błotnika (Gm. Cedry Wielkie)

Gmina Stegna prowadzi budowę ponad 5 km odcinka drogi rowerowej po koronie wału od miejscowości Mikoszewo do Drewnicy. Jest to jeden z najwyższych i najszerszych wałów rzeki Wisły. O zaawansowaniu prac będzie informować już niedługo. 

Gmina Miłoradz rozpoczyna pracę budowy dróg rowerowych w pobliży DK 20 po nasypach dawnej kolei wąskotorowej. Sam przejazd rowerowy przez DK20 będzie realizowane przez GDDKiA w późniejszy terminie.

Ponadto Gmina Cedry Wielkie i Suchy Dąb prowadzą prace przygotowawcze budowy drogi rowerowej po koronie wały (10 km) dzięki temu ponad 30 km odcinek trasy Gdańsk Świbno – Tczew będzie prowadził po koronie wału przeciwpowodziowego rzeki Wisły.

Już teraz można planować wyjazdy na Wiślaną Trasę Rowerowa / EuroVelo 9 w pomorskie,
czytaj więcej na  https://pomorskie.travel/artykuly/artykuly-rowerowe/wislana-trasa-rowero-1/

 


Odcinek EV9/WTR w Gminie Suchy Dąb obecnie projektowany.

Aktualny stan zaawansowania prac można śledzić na bieżąco:
na stronie www.ptr.pomorskie.eu 
na naszym facebooku (link do profilu). 

Szukaj inspiracji rowerowych na    www.pomorskie.travel/pl/aktywnie-rower  

view szablon artykułu

Najczęściej czytane

Pomorskie Trasy Rowerowe

Nadmorska trasa R10 (EuroVelo10), R13 Szlak Żelaznej Kutryny (EuroVelo13), R9 (EuroVelo 9) i Wiślana Trasa Rowerowa (WTR)

Kontakt PTR

Nadmorska trasa R10 (EuroVelo10), R13 Szlak Żelaznej Kutryny (EuroVelo13), R9 (EuroVelo 9) i Wiślana Trasa Rowerowa (WTR)