Aktualności

W Gdańsku ruszyła budowa Wiślanej Trasy Rowerowej na wale rzeki Wisły

Na Wyspie Sobieszewskiej rozpoczęła się budowa, liczącego 7 kilometrów, gdańskiego odcinka Wiślanej Trasy Rowerowej. Koniec prac w grudniu 2021 r.

 

Nowa droga rozpoczynać się będzie na skrzyżowaniu ul. Boguckiego z ul. Świbnieńską w Świbnie i biec będzie po wale przeciwpowodziowym wzdłuż zachodniego brzegu Wisły na południe, w stronę Przegaliny. Tam połączy się z istniejącym krótkim odcinkiem drogi rowerowej, która przebiega po moście nad śluzą, ale to nie koniec. Rowerzyści będą mogli dalej po koronie wału dotrzeć aż do granic Gminy Miasta Gdańska, gdzie trasa połączy się ze ścieżką na terenie gminy Cedry Wielkie. Ponadto, w okolicy Błotnika, droga rowerowa będzie miała swoje odgałęzienie w kierunku przystani jachtowej.


Zakres inwestycji w mieście Gdańsk 


Zakres inwestycji na tle innych działań w ramach Pomorskich Tras Rowerowych 

Oprócz budowy drogi rowerowej, wykonawca przebuduje oświetlenie uliczne, sieci teletechniczne, studzienki sieci wodociągowej i kanalizacji deszczowej. Termin zakończenia prac to grudzień 2021 r.

Wiecej na: https://www.gdansk.pl/wiadomosci/wislana-trasa-rowerowa-w-swibnie-ruszyla-juz-budowa-odcinka-gdanskiego,a,184564

Aktualny stan zaawansowania prac można śledzić na bieżąco:
na stronie www.ptr.pomorskie.eu 
na naszym facebooku (link do profilu). 

Szukaj inspiracji rowerowych na   www.pomorskie.travel/pl/aktywnie-rower  

 

view szablon artykułu

Najczęściej czytane

Pomorskie Trasy Rowerowe

Nadmorska trasa R10 (EuroVelo10), R13 Szlak Żelaznej Kutryny (EuroVelo13), R9 (EuroVelo 9) i Wiślana Trasa Rowerowa (WTR)

Kontakt PTR

Nadmorska trasa R10 (EuroVelo10), R13 Szlak Żelaznej Kutryny (EuroVelo13), R9 (EuroVelo 9) i Wiślana Trasa Rowerowa (WTR)