Aktualności

Trwaja prace nad trasą EuroVelo 10/13 na zachodzie województwa

W ramach modernizacji drogi wojewódzkiej 203 na odcinku pomiędzy granicą z Województwem Zachodniopomorskim a Ustką realizowana jest budowa drogi rowerowej i ciągu pieszo-rowerowego, którymi niebawem prowadzić będzie trasa rowerowa EuroVelo 10/13


Teren gminy Ustka jest miejscem, w którym nastąpi połączenie  trasy EuroVelo 10/13 miedzy województwami pomorskim i zachodniopomorskim. Budowa trasy rowerowej wzdłuż drogi wojewódzkiej 203 niedługo zostanie zakończona i do samej granicy województw pozostanie jedynie wykonanie przez gminę ponadkilometrowego odcinka na dawnym nasypie kolejowym.


Planowane połączenie trasy EV10/13 przy DW 203 z odcinkiem po dawnym nasypie kolejowym, fot. DT

Całość inwestycji wzdłuż drogi wojewódzkiej realizowana jest przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku i obejmuje 12 kilometrowy odcinek sięgający aż do mostu na Słupi w Ustce. Odcinek ten doskonale wkomponuje się w przebieg  trasy Eurovelo 10/13 i  powiąże zadania inwestycyjne realizowane przez gminę Ustka i miasto Ustka w ramach przedsięwzięcia Pomorskie Trasy Rowerowe.  

Aktualny stan zaawansowania prac można śledzić na bieżąco na stronie www.ptr.pomorskie.eu lub na naszym facebooku (link do profilu). 

view szablon artykułu

Najczęściej czytane

Kontakt