Aktualności

Trasa R10 Gnieżdżewo Radoszewo już przejezdna

Trwają odbiory ponad 9 kilometrowej trasy po nasypie kolejowym Gnieżdżewo Radoszewo, gm. Puck


Dzięki tej inwestycji realizowanej w ramach Pomorskich Tras Rowerowych odnowiony został odcinek trasy po nasypie kolejowym. 
Do realizacji pozostała jeszcze część trasy w Gminie Krokowa, której realizacja zaplanowana jest na rok 2020/2021 .

Obecnie w ramach inwestycji realizowanej przez Gminę Puck w miejscach dawnych stacji kolejowych powstają 4 miejsca odpoczynku dla rowerzystów: Gnieżdżewo, Radoszewo, Łebcz, Starzyński Dwór.

Trasa jest dobrze skomunikowana z koleją, najlepszym miejscem do rozpoczęcia lub zakończenia wycieczki jest stacja PKP Puck lub PKP Swarzewo.

    
Obszar prac oraz propozycje wycieczek rowerowych opartych o pętlę wokół tras budowanych w ramach Pomorskich Tras Rowerowych

Warto zaznaczyć, że jest to kolejna inwestycja, która pozwoli stworzyć pętlę kaszub północnych, które będą stanowiły główne trasy pozwalające na zwiedzanie tego regionu rowerem ale także wpłynie na rozwój już istniejących lokalnych szlaków rowerowych m.in takich jak : Trasa Dworów i Pałaców Północnych Kaszub czytaj więcej na !Pomorskie.Travel  :

Zobacz także: Rowerem śladami pomorskiej szlachty (dzień 1)

Zobacz także: Rowerem śladami pomorskiej szlachty (dzień 2)

Zobacz także: Rowerem śladami pomorskiej szlachty (dzień 3)

Aktualny stan zaawansowania prac można śledzić na bieżąco:
na stronie www.ptr.pomorskie.eu 
na naszym facebooku (link do profilu). 

Szukaj inspiracji rowerowych na   www.pomorskie.travel/pl/aktywnie-rower  

 

view szablon artykułu

Najczęściej czytane

Pomorskie Trasy Rowerowe

Nadmorska trasa R10 (EuroVelo10), R13 Szlak Żelaznej Kutryny (EuroVelo13), R9 (EuroVelo 9) i Wiślana Trasa Rowerowa (WTR)

Kontakt

Nadmorska trasa R10 (EuroVelo10), R13 Szlak Żelaznej Kutryny (EuroVelo13), R9 (EuroVelo 9) i Wiślana Trasa Rowerowa (WTR)