Aktualności

Tczew buduje nowe odcinki trasy EuroVelo 9/ Wiślana Trasa Rowerowa

Trwają prace budowlane na ostatnich trzech odcinkach Pomorskich Tras Rowerowych w Tczewie


Przebudowa mostu nad Kanałem Młyńskim w ciągu ul. Łąkowej, remont ul. Gdańskiej oraz przebudowa i zmiana organizacji ruchu na ul. Południowej i na moście przy ul. Mostowej to odcinki na których obecnie trwają prace.

Inwestycje związane są w szczególności z zapewnieniem przejezdności, wydzieleniem ruchu rowerowego na odcinkach mostowych, budowy dróg rowerowych, ciągów pieszo-rowerowych oraz pasów rowerowych. Standardem nawierzchni jest masa bitumiczna.

Ważne !!

W związku z rozebraniem mostku nad Kanałem Młyńskim do obsługi ruchu pieszo-rowerowego udostępniono innym obiekt mostowy znajdujący się w pobliży ul.  Łąkowej. 

Zakończenie prac budowlanych planowane jest na koniec roku 2020. 


Zakres prowadzonych prac w ramach budowy trasy rowerowej EuroVelo 9 / Wiślana Trasa Rowerowa


Do tej pory zrealizowane zostały:

  • w 2017 r. – odcinek ok. 600 m na ul. Partyzantów od skrzyżowania z ul. Pionierów do Zakładu Usług Komunalnych wraz z przejściem na ul. Czatkowską;
  • w 2019 r. – trzy odcinki: na os. Staszica ( trasa wiedzie po wałach wiślanych), w rejonie ul. Czatkowskiej i Okrętowej oraz w rejonie ul. Nadbrzeżnej. Łącznie – 3,7 km.

 

Aktualny stan zaawansowania prac można śledzić na bieżąco:
na stronie www.ptr.pomorskie.eu 
na naszym facebooku (link do profilu). 

view szablon artykułu

Najczęściej czytane

Pomorskie Trasy Rowerowe

Nadmorska trasa R10 (EuroVelo10), R13 Szlak Żelaznej Kutryny (EuroVelo13), R9 (EuroVelo 9) i Wiślana Trasa Rowerowa (WTR)

Kontakt

Nadmorska trasa R10 (EuroVelo10), R13 Szlak Żelaznej Kutryny (EuroVelo13), R9 (EuroVelo 9) i Wiślana Trasa Rowerowa (WTR)