Aktualności

Studnica – szalony szlak kajakowy – pełen ekstremum!!! To ponad 30 km prawdziwej przygody!

Na rzece Studnica w ramach Pomorskich Szlaków Kajakowych powstały nowe obiekty dla kajakarzy

 

W Miastku w ramach projektu „Pomorskie Szlaki Kajakowe – Wśród Dopływów Wieprzy"  powstała przenoska i przystań kajakowa. Na  przystani kajakowej miłośnicy silnych wrażeń  będą mogli dobrze przygotować się do spływu kajakowego rzeką Studnicą. A przenoska usprawni  wyjmowanie i wodowanie kajaków. 

Wybierając się na spływ rzeką Studnicą trzeba wiedzieć, że jest to szlak trudny, rekomendowany tylko  doświadczonym kajakarzom. Ta dzika, rwąca rzeka z licznymi przeszkodami w nurcie dostarczy adrenaliny każdemu kajakarzowi.  Płynie wąską doliną i odludnymi lasami – z Miastka w kierunku północnym. Spływ najlepiej zakończyć na Wieprzy, w miejscowości Kawka.
Na szlaku warto zobaczyć:

  • Miastko – to największa miejscowość zachodniej części powiatu bytowskiego. To także początek szlaku kajakowego Studnicy. 
  • Kawczyn – niewielka osada w dolinie Studnicy. Znajdują się tu dwie przenoski i stary młyn.
  • Ciecholub – tutaj znajduje się zabytkowa elektrownia wodna o konstrukcji szachulcowej, wybudowana w latach 20 –tych XX w. 

 


 

view szablon artykułu

Najczęściej czytane

Pomorskie Trasy Rowerowe

Nadmorska trasa R10 (EuroVelo10), R13 Szlak Żelaznej Kutryny (EuroVelo13), R9 (EuroVelo 9) i Wiślana Trasa Rowerowa (WTR)

Kontakt PTR

Nadmorska trasa R10 (EuroVelo10), R13 Szlak Żelaznej Kutryny (EuroVelo13), R9 (EuroVelo 9) i Wiślana Trasa Rowerowa (WTR)