Aktualności

Spływ Kajakowy rzeką Wierzycą

Niewątpliwie atrakcją spływów kajakowych rzeką Wierzycą są liczne przenoski przy zabytkowych elektrowniach wodnych, przy których warto się zatrzymać i przyjrzeć się tym obiektom.

 

Rzeka Wierzyca wypływa z centralnej części Pojezierza Kaszubskiego. Spływ kajakowy można rozpocząć od jeziora Wierzysko w Kościerzynie i dopłynąć aż do Gniewu – razem 154 km niesamowitej przygody. 

Zdecydowanie spływ Wierzycą polecamy bardziej doświadczonym kajakarzom, gdyż rzeka prowadzi przez dzikie i rzadko zamieszkałe tereny i posiada wysokie, zarośnięte, niedostępne brzegi, a w jej nurcie można spotkać wiele zwalonych drzew i ukrytych pod wodą głazów.  Wierzyca pięknie meandruje, często zmienia kierunek przez co bywa bardzo zdradliwa. 

Niewątpliwie atrakcją spływów kajakowych rzeką Wierzycą są liczne przenoski przy zabytkowych elektrowniach wodnych, przy których warto się zatrzymać i przyjrzeć się jak produkowana jest energia elektryczna z energii zgromadzonej w wodach rzeki. 


W ramach projektu „Pomorskie Szlaki Kajakowe – Wierzycą przez Kaszuby na Kociewie"  w Wielkim Podlesiu nad jeziorem Zagnanie oraz w Kościerzynie nad jeziorem Wierzysko - Miasto i Gmina Kościerzyna wykonała przystanie kajakowe – wyposażone m.in. w wiaty, ławostoły i  pomost. Stanowią one idealne miejsca na rozpoczęcie spływu kajakowego. 

view szablon artykułu

Najczęściej czytane

Kontakt