Aktualności

Rusza modernizacja trasy rowerowej po nasypie kolejowym w Gminie Puck EuroVelo 10/13

Rozpoczęły się przygotowania do modernizacji i przebudowy trasy rowowej po dawnej linii kolejowej Krokowa – Swarzewo. Pierwszy etap to 9,5 km odcinek trasy od Kłanina do Swarzewo (gm. Puck)


Całość prac będzie trwać będą od 18 do 30 czerwca 2020 r. w tym czasie prosimy o wyrozumiałość szukanie możliwości objazdu.

Prace są realizowane na podstawie zadania „Remont nawierzchni ścieżki rowerowej na odcinku Gnieżdżewo – Radoszewo" w ramach projektu „Pomorskie Trasy Rowerowe o znaczeniu międzynarodowym R10 i Wiślana Trasa Rowerowa R9 – Partnerstwo Gminy Puck" wraz z „Przebudową zjazdu z drogi powiatowej nr 1506G na drogę wewnętrzną ul. Królewską w Łebczu".

Kolejnym etapem modernizacji będzie poprawa nawierzchni w gminie Krokowa na odcinku Krokowa-Kłanino.


Propozycja wycieczek rowerowych opartych o pętlę wokół tras budowanych w ramach Pomorskich Tras Rowerowych

Jest to kolejna inwestycja, która pozwoli stworzyć pętlę kaszub północnych, które będą stanowiły główne trasy pozwalające na zwiedzanie tego regionu rowerem ale także wpłynie na rozwój już istniejących lokalnych szlaków rowerowych m.in takich jak : Trasa Dworów i Pałaców Północnych Kaszub !Pomorskie.Travel  
https://pomorskie.travel/pl_PL/-/trasa-dworow-i-palacow-polnocnych-kaszub

Aktualny stan zaawansowania prac można śledzić na bieżąco:
na stronie www.ptr.pomorskie.eu 
na naszym facebooku (link do profilu). 

Szukaj inspiracji rowerowych na   www.pomorskie.travel/pl/aktywnie-rower  

view szablon artykułu

Najczęściej czytane

Pomorskie Trasy Rowerowe

Nadmorska trasa R10 (EuroVelo10), R13 Szlak Żelaznej Kutryny (EuroVelo13), R9 (EuroVelo 9) i Wiślana Trasa Rowerowa (WTR)

Kontakt PTR

Nadmorska trasa R10 (EuroVelo10), R13 Szlak Żelaznej Kutryny (EuroVelo13), R9 (EuroVelo 9) i Wiślana Trasa Rowerowa (WTR)