Aktualności

AKTUALIZACJA - Trwa budowa EuroVelo 9 w Cedrach Wielkich

Cedry Wielkie rozpoczęły budowę międzynarodowej trasy EuroVelo 9 , Wiślanej Trasy Rowerowej na wale rzeki Wisły

 

Zostalo już wykonana ponad połowa prac budowlanych. Prawie na wszystkich odcinkach zostały przygotowane podbudowy na położenie masy bitumicznej. 


Trasa o długości ponad 18 km zostanie wybudowana na wałach przeciwpowodziowych rzeki Wisły od miejscowości Giemlice do przystani żeglarskiej w Błotniku oraz wzdłuż miejscowości od przystani do ulicy M. Płażyńskiego w Cedrach Wielkich. Po zrealizowaniu inwestycji docelowo ścieżka rowerowa połączy się z trasą rowerową wybudowaną przez Miasto Gdańsk.

Ścieżka w znacznej części zostanie wykonana z nawierzchni bitumicznej, a na niewielkich fragmentach zostaną ułożone płyty YOMBO typu rowerowego. W ramach inwestycji wybudowane zostaną również dwa miejsca poostojowe (Kiezmark i Giemlice), które ułatwią rowerzystom pokonywanie dłuższych odcinków.

We wsi Kiezmark trasa będzie wykorzystywała dawny most na DK7 do połączenia wschodniego odcinka z zachodnim odcinkiem EV9 i WTR (Gmina Stegna).

Inwestycję w ramach EuroVelo 9 i Wiślanej Trasy Rowerowej także w tym roku planuje także Gmina i Miasto Tczew.
Odcinkiem, który będzie podlegał w późniejszym terminie dostosowaniu do ruchu rowerowych jest odcinek na terenie gminy Suchy Dąb.

view szablon artykułu

Najczęściej czytane

Kontakt