Aktualności

Powstały dwie przystanie kajakowe na rzece Chocina

Chociński Młyn i Zielona Chocina to nowe przystanie oddane do użytku kajakarzom

 

Na trasie spływu w ramach projektu „Pomorskie Szlaki Kajakowe – Meandry Brdy i Chociny" powstały dwie przystanie kajakowe. Jedna znajduje się w Chocińskim Młynie, druga zaś w Zielonej Chocinie. Są to idealne miejsca na odpoczynek od wiosłowania i regenerację sił. 

Rzeka Chocina jest lewym dopływem rzeki Brdy. Spływ kajakowy tą rzeką najlepiej zacząć od Zielonej Chociny i zakończyć w miejscowości Kokoszka lub w Swornegaciach. Odcinek ten wynosi około 25 km i można go pokonać w ciągu jednego dnia, lub można rozłożyć go na dwa etapy:
- I etap: Zielona Chocina - Chociński Młyn
- II etap: Chociński Młyn – Swornegacie

Miłośnicy kajakarstwa z uwagi na konieczność przenoszenia kajaków na przenoskach, szerokość rzeki oraz również ze względu na to, że Chocina mocno meandruje, szlak zaliczyli jako średnio trudny. Na dolnym odcinku rzeki wręcz można stracić orientację i doznać zawrotu głowy. Przepływając przez pola z towarzyszami spływu można doznać wrażenia, że każdy kajak płynie w inną stronę. Jednak jak każda rzeka, Chocina też ma swoje uroki. Są momenty gdy szlak prowadzi przez odcinki leśne, które wręcz zapierają dech w piersiach. 

view szablon artykułu

Najczęściej czytane

Kontakt