Aktualności

Pomorskie Szlaki Kajakowe – Wierzycą przez Kaszuby na Kociewie

Spływ kajakowy można rozpocząć od jeziora Wierzysko w Kościerzynie i dopłynąć aż do Gniewu – razem 154 km niesamowitej przygody


Kiedy skończy się już ten trudny dla wszystkich czas epidemii i będziemy już mogli wyjść bezpiecznie z domu, zapraszamy Was na nowo wybudowane przystanie kajakowe. Teraz jest dobry moment na zaplanowanie sobie trasy spływów kajakowych… a w województwie pomorskim ich przecież nie brakuje!
A tymczasem ZOSTAŃ W DOMU - ZAPLANUJ URLOP / WYPOCZYNEK 

W ramach projektu w Wielkim Podlesiu nad jeziorem Zagnanie oraz w Kościerzynie nad jeziorem Wierzysko – Miasto Kościerzyna i Gmina Kościerzyna wykonała przystanie kajakowe – wyposażone m.in. w wiaty, ławostoły i  pomost. Stanowią one idealne miejsca na rozpoczęcie spływu kajakowego.

Rzeka Wierzyca wypływa z centralnej części Pojezierza Kaszubskiego. Zdecydowanie spływ Wierzycą polecamy bardziej doświadczonym kajakarzom, gdyż rzeka prowadzi przez dzikie i rzadko zamieszkałe tereny i posiada wysokie, zarośnięte, niedostępne brzegi, a w jej nurcie można spotkać wiele zwalonych drzew i ukrytych pod wodą głazów.  Wierzyca pięknie meandruje, często zmienia kierunek przez co bywa bardzo zdradliwa.

Niewątpliwie atrakcją spływów kajakowych rzeką Wierzycą są liczne przenoski przy zabytkowych elektrowniach wodnych, przy których warto się zatrzymać i przyjrzeć się jak produkowana jest energia elektryczna z energii zgromadzonej w wodach rzeki.

​​​​​​​

view szablon artykułu

Najczęściej czytane

Pomorskie Trasy Rowerowe

Nadmorska trasa R10 (EuroVelo10), R13 Szlak Żelaznej Kutryny (EuroVelo13), R9 (EuroVelo 9) i Wiślana Trasa Rowerowa (WTR)

Kontakt PTR

Nadmorska trasa R10 (EuroVelo10), R13 Szlak Żelaznej Kutryny (EuroVelo13), R9 (EuroVelo 9) i Wiślana Trasa Rowerowa (WTR)