Aktualności

Podpisano umowę na budowę gdańskiego odcinka EuroVelo 9 / Wiślana Trasa Rowerowa

Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska rozstrzygnęła przetarg i podpisała umowę na budowę ponad 7 kilometrowego odcinka międzynarodowej trasy rowerowej na koronie wału przeciwpowodziowego rzeki Wisły

 

Z nowej trasy rowerzyści będą mogli skorzystać pod koniec 2021 roku. Koszt inwestycji wyniesie ok. 4,4 mln złotych.


Mat. Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska

Nowa trasa będzie liczyła 7 km długości. Oprócz budowy drogi rowerowej, przebudowane zostanie także oświetlenie uliczne, sieci teletechniczne, studzienki sieci wodociągowej i kanalizacji deszczowej.Wykonawcą prac jest firma WPRD Gravel.


Droga rowerowa na wale wiślanym , Tczew

Gdański 7-kilometrowy odcinek Wiślanej Trasy Rowerowej połączy się z drogą, którą wybudowano w połowie bieżącego roku na terenie gminy Cedry Wielkie. Wiedzie ona przez malownicze i przyrodniczo ciekawe części regionu. Droga na odcinku 7 km ma nawierzchnię asfaltową, a zaczyna się na północ od mostów drogowych w Kiezmarku - tam gdzie znajduje się granica gminy Cedry Wielkiej (na wysokości przystani w w Błotniku), a następnie prowadzi na południe (pod mostami trzeba zjechać z wału) do miejscowości Giemlice.

Szczegóły: https://www.gdansk.pl/wiadomosci/wyspa-sobieszewska-wislana-trasa-rowerowa-swibno-budowa,a,178831

Aktualny stan zaawansowania prac można śledzić na bieżąco:
na stronie www.ptr.pomorskie.eu 
na naszym facebooku (link do profilu). 

Szukaj inspiracji rowerowych na   www.pomorskie.travel/pl/aktywnie-rower  

view szablon artykułu

Najczęściej czytane

Pomorskie Trasy Rowerowe

Nadmorska trasa R10 (EuroVelo10), R13 Szlak Żelaznej Kutryny (EuroVelo13), R9 (EuroVelo 9) i Wiślana Trasa Rowerowa (WTR)

Kontakt

Nadmorska trasa R10 (EuroVelo10), R13 Szlak Żelaznej Kutryny (EuroVelo13), R9 (EuroVelo 9) i Wiślana Trasa Rowerowa (WTR)