Aktualności

Mała i duża pętla rowerowa na Kaszubach Północnych

Nowe odcinki tras EuroVelo10/13 i R10 w Krokowej i Władysławowie gotowe na lato 2021. Proponujemy dwie atrakcyjne wycieczki rowerowe po powiecie puckim


Dawny nasyp kolejowy na odcinku Gnieżdżewo – Krokowa jest już całkowicie przystosowany do ruchu rowerowego. Niedawno gmina Krokowa zakończyła modernizację swojej części i nowa nawierzchnia asfaltowa jest już na całym odcinku trasy rowerowej. W tej chwili trwają jeszcze prace nad miejscami postojowymi dla rowerzystów

     
Nowo wybudowana trasa w Gminie Krokowa (EuroVelo 10/13) i w Gm. Władysławowo  (Ostrowo - R10)

Natomiast w Ostrowie (gm. Władysławowo) niemal gotowy jest 3 km asfaltowy odcinek trasy wzdłuż wału rzeki Czarna Wda. Do końca budowy pozostały już tylko prace porządkowe, więc już można planować wycieczki rowerowe uwzględniając ten bardzo malowniczy odcinek.

Wykorzystując nowe odcinki proponujemy dwie pętle rowerowe obejmujące północną część Kaszub. Duża pętla o długości ponad 40 km prowadzi przez Swarzewo, Władysławowo, Jastrzębią Górę, Ostrowo, Sławoszyno, Starzyński Dwór i Łebcz, natomiast mała pętla licząca 15 km z Władysławowa biegnie od razu do Łebcza i dalej do Swarzewa. 

Dla wytrwałych rowerzystów warto polecić przejazd Mierzeją Helską, trasą która fragmentami wiedzie tuż przy samej Zatoce Gdańskiej. Nieopodal nasady półwyspu, przy  ul. Starowiejskiej we Władysławowie , znajduje się licznik ruchu rowerowego, który pokazuje aktualną i roczną liczbę przejazdów rowerowych.   


Licznik rowerowy na wjeździe na Płw. Helski


Propozycje pętli rowerowych na Kaszubach Północnych

Zaplanuj fascynującą, kilkudniową wyprawę rowerową po zabytkowych dworach i pałacach Północnych Kaszub. Dawne siedziby pomorskich rodów to dzisiaj  atrakcyjne obiekty noclegowe z restauracjami oferującymi kuchnię regionalną, Szczegóły poniżej:

Zobacz także: Rowerem śladami pomorskiej szlachty (dzień 1)

Zobacz także: Rowerem śladami pomorskiej szlachty (dzień 2)

Zobacz także: Rowerem śladami pomorskiej szlachty (dzień 3)

Szukaj inspiracji rowerowych na    www.pomorskie.travel/pl/aktywnie-rower  

 

Aktualny stan zaawansowania prac można śledzić na bieżąco:
na stronie www.ptr.pomorskie.eu 
na naszym facebooku (link do profilu). 

view szablon artykułu

Najczęściej czytane

Pomorskie Trasy Rowerowe

Nadmorska trasa R10 (EuroVelo10), R13 Szlak Żelaznej Kutryny (EuroVelo13), R9 (EuroVelo 9) i Wiślana Trasa Rowerowa (WTR)

Kontakt PTR

Nadmorska trasa R10 (EuroVelo10), R13 Szlak Żelaznej Kutryny (EuroVelo13), R9 (EuroVelo 9) i Wiślana Trasa Rowerowa (WTR)