Aktualności

Ostrowo, kolejna miejscowość na szlaku R10

Nowa trasa rowerowa wzdłuż rzeki Czarna Woda w gminie Władysławowo odebrana

W miejscowości Ostrowo oficjalnie oddano do użytku nowy fragment trasy rowerowej R10 stanowiący ość EuroVelo10/13. Dzięki temu odcinkowi od Ostrowa pojedziemy  drogami rowerowymi do Jastrzębiej Góry, Władysławowa i dalej na Mierzeję Helską.
Droga rowerowa o długości ponad 3 km została wykonana w technologii bitumicznej w pobliżu wału przeciwpowodziowego rzeki Czarna Woda. Na trasie znajdują się dwa miejsca odpoczynku dla turystów.  Pierwsze zlokalizowane jest  w okolicy mostku na Czarnej Wodzie u wylotu ul. Żarnowcowej w Jastrzębiej Górze. Z racji położenia w sąsiedztwie  rzeki jest ono również przeznaczone dla kajakarzy i funkcjonuje jako  Punkt Dostępu do Szlaku Kajakowego. Natomiast drugie miejsce usytuowane jest w Ostrowie nieopodal skrzyżowania ul. Plażowej z wałem przeciwpowodziowym.Widok w kierunku Jastrzębiej Góry

W przyszłym roku gmina planuje budowę kolejnych odcinków trasy R10 w kierunku miejscowości Karwieńskie Błota II, które połączą się z trasą EuroVelo 10/13.

 
Propozycja wycieczek rowerowych "Pętla Kaszub Północnych" opartych o pętlę wokół tras budowanych w ramach Pomorskich Tras Rowerowych

 

Aktualny stan zaawansowania prac można śledzić na bieżąco:
na stronie www.ptr.pomorskie.eu 
na naszym facebooku (link do profilu). 

Szukaj inspiracji rowerowych na    www.pomorskie.travel/pl/aktywnie-rower  

view szablon artykułu

Najczęściej czytane

Pomorskie Trasy Rowerowe

Nadmorska trasa R10 (EuroVelo10), R13 Szlak Żelaznej Kutryny (EuroVelo13), R9 (EuroVelo 9) i Wiślana Trasa Rowerowa (WTR)

Kontakt PTR

Nadmorska trasa R10 (EuroVelo10), R13 Szlak Żelaznej Kutryny (EuroVelo13), R9 (EuroVelo 9) i Wiślana Trasa Rowerowa (WTR)