Aktualności

Okrągły Stół : CBСycle - Cross-border cycle routes for promotion and sustainable use of cultural heritage

11 czerwca odbyło się spotkanie projektowe w ramach projektu CBcycle realizowanego w programie Polska-Rosja


Na spotkaniu przedstawiono stan realizacji dużego projektu infrastrukturalnego programu Polska-Rosja "CBcycle". Zaprezentowane zostały efekty realizacji nowej trasy rowerowej z Zelenogradska do Primorye i prac nad przewodnikiem turystycznym trasy R10 obejmującym województwa pomorskie i warmińsko-mazurskie oraz Obwód Kaliningradzki.


W ramach spotkania odbył się także tzw. „Okrągły Stół", który obejmował wymianę doświadczeń i prezentację dobrych praktyk dotyczących budowy tras rowerowych w województwie pomorskim oraz warmińsko-mazurskim.


Prezentację wybudowanej trasy rowerowej z Zelenogradska do Primorye w ramach CBCycle

W drugiej części spotkania Ministerstwo Kultury i Turystyki Obwodu Kaliningradu zaprezentowało plany budowy długodystansowych tras rowerowych w Obwodzie Kaliningradzkim. Pojawił się pomysł budowy trasy R10 od granicy z Polską w miejscowości Piaski na Mierzei Wiślanej, przez Bałtisk oraz całe wybrzeże Bałtyku wzdłuż Mierzei Kurońskiej do granicy z Litwą. Ta inwestycja ma być priorytetem na najbliższe lata  dla władz Obwodu Kaliningradzkiego

 


Prezentacja planowanej budowy trasy R10 w Obwodzie Kaliningradzkim

view szablon artykułu

Najczęściej czytane

Pomorskie Trasy Rowerowe

Nadmorska trasa R10 (EuroVelo10), R13 Szlak Żelaznej Kutryny (EuroVelo13), R9 (EuroVelo 9) i Wiślana Trasa Rowerowa (WTR)

Kontakt PTR

Nadmorska trasa R10 (EuroVelo10), R13 Szlak Żelaznej Kutryny (EuroVelo13), R9 (EuroVelo 9) i Wiślana Trasa Rowerowa (WTR)