Aktualności

Oficjalne otwarcie odcinka trasy EuroVelo10/13 w Gminie Puck

Kolejny odcinek docelowej trasy EuroVelo 10/13 został oficjalnie oddany użytkownikom. Prawie 10-cio kilometrowy odcinek trasy rowerowej po dawnym nasypie kolejowym jest już przejezdny

 

Otwarcie trasy realizowanej w ramach Pomorskich Tras Rowerowych przez Partnerstwo Gminy Puck (Gmina Puck - Lider, Miasto Puck, Gmina Kosakowo, Gmina Krokowa, Gmina Choczewo, Gmina Jastarnia, Gmina Hel) odbyło się na miejscu postojowym dla rowerzystów w Gnieżdżewie. Miejsce te znajduje się obok nieczynnego już peronu po dawnej linii kolejowej.

Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonał Pan Tadeusz Puszkarczuk,Wójt Gminy Puck wraz z zaproszonymi gośćmi. 

Prace zrealizowano na podstawie zadania „Remont nawierzchni ścieżki rowerowej na odcinku Gnieżdżewo – Radoszewo" w ramach projektu „Pomorskie Trasy Rowerowe o znaczeniu międzynarodowym R10 i Wiślana Trasa Rowerowa R9 – Partnerstwo Gminy Puck" wraz z „Przebudową zjazdu z drogi powiatowej nr 1506G na drogę wewnętrzną ul. Królewską w Łebczu". Koszt zadania wynosi ponad 1,7 mln zł.

Dzięki tej inwestycji realizowanej w ramach Pomorskich Tras Rowerowych odnowiony został odcinek trasy po nasypie kolejowym o długości ponad 9 km. 
Do realizacji pozostała jeszcze część trasy w Gminie Krokowa, której realizacja zaplanowana jest na lata 2020/2021 .

Na wyremontowanej trasie ulokowane są 4 miejsca odpoczynku dla rowerzystów na miejscach dawnych stacji kolejowych: Gnieżdżewo, Radoszewo, Łebcz, Starzyński Dwór.

Trasa jest dobrze skomunikowana z koleją, najlepszym miejscem do rozpoczęcia lub zakończenia wycieczki jest stacja PKP Puck lub PKP Swarzewo. Planując weekendowe lub jedno dniowe wycieczki rowerowe zachęcamy do wykorzystania pętli rowerowych północnych Kaszub.


Propozycja wycieczek rowerowych opartych o pętlę wokół tras budowanych w ramach Pomorskich Tras Rowerowych

Jest to kolejna inwestycja, która pozwoli stworzyć rowerowe pętle północnych Kaszub, które będą stanowiły oś wycieczek rowerowych umożliwiając zwiedzanie tego regionu rowerem co wpłynie na rozwój już istniejących lokalnych szlaków rowerowych m.in takich jak : Trasa Dworów i Pałaców Północnych Kaszub !Pomorskie.Travel  

Zobacz : Rowerowa wycieczka śladem Dworów i pałaców północnych Kaszub (dzień 1)
Zobacz : Rowerem wycieczka śladem Dworów i pałaców północnych Kaszub (dzień 2)
Zobacz : Rowerem wycieczka śladem Dworów i pałaców północnych Kaszub (dzień 3)

Aktualny stan zaawansowania prac można śledzić na bieżąco:
na stronie www.ptr.pomorskie.eu 
na naszym facebooku (link do profilu). 

Szukaj inspiracji rowerowych na   www.pomorskie.travel/pl/aktywnie-rower  

view szablon artykułu

Najczęściej czytane

Pomorskie Trasy Rowerowe

Nadmorska trasa R10 (EuroVelo10), R13 Szlak Żelaznej Kutryny (EuroVelo13), R9 (EuroVelo 9) i Wiślana Trasa Rowerowa (WTR)

Kontakt

Nadmorska trasa R10 (EuroVelo10), R13 Szlak Żelaznej Kutryny (EuroVelo13), R9 (EuroVelo 9) i Wiślana Trasa Rowerowa (WTR)