Aktualności

Nowe przystanie na rzece Łeba

W Lęborku powstała nowa przystań i przenoska kajakowa. Kajakarze będą mieli do dyspozycji m.in. wygodne pomosty oraz wiaty z ławostołami. 


Rzeka Łeba zachwyca swoją różnorodnością. Każdy z etapów spływu jest inny. W górnym odcinku, prowadzącym wśród kaszubskich wzgórz, rzeka jest wąska i wymagająca. W korycie znajduje się wiele przeszkód: zwalonych drzew, krzewów, gałęzi.  Są też liczne przenoski. Woda płynie raczej spokojnie, tylko od czasu do czasu pojawia się szybszy nurt. W środkowym odcinku rzeki nurt przyspiesza.  Tutaj znajduje się najbardziej ekstremalny fragment rzeki. Duży spadek terenu oraz liczne głazy na dnie rzeki tworzą długie i mocne bystrza, które dostarczają niesamowitych emocji.

 Od Łęczyc – charakter rzeki zmienia się całkowicie. Ta część szlaku jest łatwa, idealna dla spływów dla osób początkujących swoją przygodę z kajakarstwem. 

W ramach projektu „Pomorskie Szlaki Kajakowe – Rzeka Łeba. Uwolnij Energię Natury" w Lęborku powstała nowa przystań i przenoska kajakowa. Kajakarze będą mieli do dyspozycji m.in.  wygodne pomosty oraz wiaty z ławostołami. 
 

view szablon artykułu

Najczęściej czytane

Pomorskie Trasy Rowerowe

Nadmorska trasa R10 (EuroVelo10), R13 Szlak Żelaznej Kutryny (EuroVelo13), R9 (EuroVelo 9) i Wiślana Trasa Rowerowa (WTR)

Kontakt PTR

Nadmorska trasa R10 (EuroVelo10), R13 Szlak Żelaznej Kutryny (EuroVelo13), R9 (EuroVelo 9) i Wiślana Trasa Rowerowa (WTR)