Aktualności

Nowe przystanie na Czernicy i Białej

Rzeka Czernica o długości ok. 56 km, oraz jej dopływ rzeka Biała (ok. 30 km) stanowią bardzo atrakcyjne, a jednocześnie mało znane, leśne szlaki kajakowe, które warto wpisać  sobie na listę: „koniecznie do zobaczenia i do przepłynięcia"

W ramach projektu „Pomorskie Szlaki Kajakowe – Biała i Czernica" zrealizowano aż 8 inwestycji kajakowych w tym: 2 przenoski w Jezierniku i Przyrzeczu, a także 6 przystani kajakowych w Jezierniku, Międzyborzu, Sporyszu, Jezierniku – Las oraz w Łuszczynie i Czarnym przed przenoską. Miejsca te wyposażone są między innymi w wiaty i ławostoły, pomosty oraz suszarki na kajaki. 

Obie rzeki przepływają przez niezwykle piękne, dzikie i zalesione tereny. Są odpowiednie dla osób lubiących szybki nurt. Szlak rzeki Białej i Czernicy zaliczany jest do średnio trudnych, przeznaczony dla osób posiadających pewne doświadczenie kajakarskie. Wartko płynąca woda i liczne drzewa w nurcie nie pozwolą na nudę. Do atrakcji szlaku  Białej i Czernicy można zaliczyć miasto Biały Bór, z którego rozpoczyna się spływ kajakowy rzeką Białą oraz miasto Czarne gdzie znajdują się relikty zamku krzyżackiego.

 

view szablon artykułu

Najczęściej czytane

Kontakt