Aktualności

Nowe przystanie kajakowe – rzeka Nogat

Nogat jest najdłuższą rzeką położoną w całości na Żuławach. Stanowi oryginalną alternatywę dla typowego spływu kajakowego. Niemal na całej długości Nogat płynie między wysokimi wałami, na ogół odsuniętymi od rzeki


W ramach projektu „Pomorskie Szlaki Kajakowe – Kajakiem przez Żuławy" – na terenie miasta Malbork wykonano dwie przystanie kajakowe. Wyposażone m.in. w wygodny pomost, wiatę, suszarki na kajaki oraz ławostoły.

Kajakowym wyprawom po Nogacie sprzyja gęste nabrzeżne zadrzewienie, które dostarcza wielu dogodnych miejsc do biwakowania. Dodatkowe walory spływu to zabytki Malborka. Warto zatrzymać się u podnóży zamku i poświęcić choć chwilę na zwiedzanie.

Nogat zaliczany jest do żeglownych dróg wodnych i można podzielić go na dwa odcinki.  Pierwszy od śluzy Biała Góra do stopnia wodnego Rakowiec i drugi – od Rakowca do ujścia do Zalewu Wiślanego. Na obu odcinkach jest to żeglowna, wolno płynąca, szeroka, skanalizowana rzeka.

 

 

view szablon artykułu

Najczęściej czytane

Pomorskie Trasy Rowerowe

Nadmorska trasa R10 (EuroVelo10), R13 Szlak Żelaznej Kutryny (EuroVelo13), R9 (EuroVelo 9) i Wiślana Trasa Rowerowa (WTR)

Kontakt

Nadmorska trasa R10 (EuroVelo10), R13 Szlak Żelaznej Kutryny (EuroVelo13), R9 (EuroVelo 9) i Wiślana Trasa Rowerowa (WTR)