Aktualności

Nowe przystanie kajakowe nad rzeką Wierzyca I Pomorskie Szlaki Kajakowe

Gmina Gniew w Gniewskich Młynach, Brodach Pomorskich oraz w Gniewie wykonała infrastrukturę kajakową


W ramach projektu „Pomorskie Szlaki Kajakowe – Wierzycą po zabytkach Kociewia" Gmina Gniew w Gniewskich Młynach, Brodach Pomorskich oraz w Gniewie wykonała infrastrukturę kajakową. Wyposażona jest m.in. w pomosty, wiaty, ławostoły, stojaki na rowery i przenośne sanitariaty! Warto zatrzymać się tu kilka chwil -  zrelaksować się i odpocząć od wiosłowania.

Planując spływ proponujemy rozpocząć go w Pelplinie i zakończyć w Gniewie, gdzie Wierzyca uchodzi do rzeki Wisły. Warto spłynąć do końca, by podziwiać przepiękną panoramę zamku w Gniewie od strony Wisły – z perspektywy kajaka wygląda naprawdę imponująco. Trasa od Pelplina do Gniewu to około 30 km. Przypominamy, że szlak rzeki Wierzycy przeznaczony jest dla bardziej doświadczonych kajakarzy.

Przystań kajakowa pod Zamkiem w Gniewie jest także miejscem odpoczynku dla rowerzystów z zadaszoną wiatą, toaletą oraz serwisem rowerowym.   

view szablon artykułu

Najczęściej czytane

Pomorskie Trasy Rowerowe

Nadmorska trasa R10 (EuroVelo10), R13 Szlak Żelaznej Kutryny (EuroVelo13), R9 (EuroVelo 9) i Wiślana Trasa Rowerowa (WTR)

Kontakt

Nadmorska trasa R10 (EuroVelo10), R13 Szlak Żelaznej Kutryny (EuroVelo13), R9 (EuroVelo 9) i Wiślana Trasa Rowerowa (WTR)